Dave Ulrich tentokrát o leadershipu

TSM spol. s r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti TSM spol. s r.o.

Vytisknout

Human Resource Champions, The HR Value Proposition, HR from the Outside In nebo Global HR Competencies. To jsou bestsellery z pera jedné nejvlivnějších osobností v oblasti řízení lidských zdrojů – autora konceptu HR business partnerství, konzultanta a profesora americké University of Michigan - Dava Ulricha. V březnu letošního roku vydal Ulrich novou knihu, v níž se tentokrát věnuje leadershipu. Ve spolupráci se svým kolegou, odborníkem na leadership Normem Smallwoodem ji nazval Leadership Sustainability: Seven Disciplines to Achieve the Changes Great Leaders Know They Must Make.

„Cesta ke skvělému leadershipu nekončí u učení a zavádění nových dovedností do praxe. Skvělý leadership je záležitostí konzistentnosti a je to nikdy nekončící proces,“ cituje autory server Amazon.com. Sedm popisovaných principů udržitelného leadershipu zahrnuje:

  1. Jednoduchost – soustředění na několik klíčových prvků chování s největším dopadem

  2. Čas – plánování času za účelem dosažení svých zájmů

  3. Odpovědnost – dodržování slibů

  4. Zdroje – podpora leadershipu prostřednictvím koučování a HR systémů

  5. Měření – vytváření nástrojů pro měření zlepšení v oblasti leadershipu

  6. Meliorace – poučení z chyb a prokázání odolnosti

  7. Emoce – udržení motivace na základě osobních hodnot

Dave Ulrich napsal již více než dvě desítky knih a více než dvě stovky odborných článků. Knihu Leadership Sustainability: Seven Disciplines to Achieve the Changes Great Leaders Know They Must Make si můžete prohlédnout a zakoupit prostřednictvím internetového obchodu Amazon.com zde.

Další informace o knize včetně doprovodných článků a videí nebo speciálně vytvořené mobilní aplikace pak naleznete na adrese http://leadershipsustainability.com

-kk-

Zdroj: Amazon.com - jeden z největších internetových obchodů na světě
Zobrazit přehled článků ze zdroje Amazon.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace