Dave Ulrich tentokrát o leadershipu

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Human Resource Champions, The HR Value Proposition, HR from the Outside In nebo Global HR Competencies. To jsou bestsellery z pera jedné nejvlivnějších osobností v oblasti řízení lidských zdrojů – autora konceptu HR business partnerství, konzultanta a profesora americké University of Michigan - Dava Ulricha. V březnu letošního roku vydal Ulrich novou knihu, v níž se tentokrát věnuje leadershipu. Ve spolupráci se svým kolegou, odborníkem na leadership Normem Smallwoodem ji nazval Leadership Sustainability: Seven Disciplines to Achieve the Changes Great Leaders Know They Must Make.

„Cesta ke skvělému leadershipu nekončí u učení a zavádění nových dovedností do praxe. Skvělý leadership je záležitostí konzistentnosti a je to nikdy nekončící proces,“ cituje autory server Amazon.com. Sedm popisovaných principů udržitelného leadershipu zahrnuje:

  1. Jednoduchost – soustředění na několik klíčových prvků chování s největším dopadem

  2. Čas – plánování času za účelem dosažení svých zájmů

  3. Odpovědnost – dodržování slibů

  4. Zdroje – podpora leadershipu prostřednictvím koučování a HR systémů

  5. Měření – vytváření nástrojů pro měření zlepšení v oblasti leadershipu

  6. Meliorace – poučení z chyb a prokázání odolnosti

  7. Emoce – udržení motivace na základě osobních hodnot

Dave Ulrich napsal již více než dvě desítky knih a více než dvě stovky odborných článků. Knihu Leadership Sustainability: Seven Disciplines to Achieve the Changes Great Leaders Know They Must Make si můžete prohlédnout a zakoupit prostřednictvím internetového obchodu Amazon.com zde.

Další informace o knize včetně doprovodných článků a videí nebo speciálně vytvořené mobilní aplikace pak naleznete na adrese http://leadershipsustainability.com

-kk-

Zdroj: Amazon.com - jeden z největších internetových obchodů na světě
Zobrazit přehled článků ze zdroje Amazon.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace