Návrat maminek

Návrat maminek

Ilustrační snímek

Mnoho profesionálních žen plánuje vrátit se ke své kariéře po mateřské dovolené nebo až děti odrostou. Lze si tento přechod zpět do světa porad, jednání a poznámek usnadnit? Odborníci nabízí následující tipy, jak se udržet umístitelné na trhu v průběhu plánované pauzy a pak vrátit se zpět.

- Nezmizet úplně – nejsnadněji se vrátíte, pokud podnik zcela neopustíte. Můžete pracovat na částečný úvazek, příležitostně vypracovat určitý projekt apod. Zajímejte se, co se děje ve vašem odvětví a zůstaňte v kontaktu s bývalými kolegy.
- Strategické dobrovolnictví – nejenže se budete cítit dobře, ale bude to vypadat dobře ve vašem životopise.
- Zatroubit na vlastní klakson – nepodceňujte dobrovolnictví nebo jinou neplacenou práci, můžete říct svému potenciálnímu zaměstnavateli, že jste řídili neziskovou činnost s rozpočtem X korun apod.
- Networking – vymyslete, co chcete dělat, a sdělte to všem, od vašich rodičů a dětí po cizí lidi v obchodě. Příležitostí k navázání kontaktů je absolventská asociace nebo profesní organizace a jiné pomocné skupiny.
- Náležitě se zabalit – dobře napsaný životopis a profesionální chování.
- Trpělivost – pravděpodobně hned nezískáte takový plat a prestiž, jaké jste měly předtím, ale nenechte se odradit. Máte šanci na druhou kariéru a možná delší a zajímavější.
- Sebevědomí – nejrychleji rostoucí část pracovní síly je nyní mezi 45-64 let. Zaměstnavatelé vás nejen chtějí, ale i potřebují. Prezentujte se sebejistě, profesionálně a budou vás tak brát.

-ba-

Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com