6 kroků k zahájení kariéry v HR

Chcete začít kariéru v HR a nevíte jak na to? Pak si přečtěte rady, které publikoval populární HR blog successinhr.com.

Pokud jde o vzdělání, většina personalistů se rekrutuje z absolventů škol a oborů zaměřených na řízení lidí, psychologii, sociologii a další sociální vědy, ale i obchod. Samotné vzdělání však nestačí, a proto se zaměřte na následujících šest kroků.

1. Vstupte do profesní organizace zaměřené na HR

Ve světe je přední takovou organizací Society of Human Resources Management (SHRM) nebo World Federation of People Management Associations (WFPMA), v Evropě European Association for People Management (EAPM). V Česku působí People Management Forum (PMF) nebo Klub personalistů.

2. Najděte si HR profesionála, kterého můžete stínovat

Školy se dnes snaží více spolupracovat s firmami, a tak se můžete zeptat ve škole, zda by vám nedoporučili vhodného HR manažera. Jinak máte samozřejmě k dispozici Internet a sociální sítě. Uvidíte, že najdete osobnost, která vám věnuje kousek svého času.

3. Vyzkoušejte stáž, i když bude málo placená

I ti nejúspěšnější lidé pracovali nejprve zadarmo. Stáž vám pomůže nahlédnout do praxe a získat cenné body do vašeho životopisu. Získáte také šanci poznat lidi, kteří vám mohou pomoci s dalším rozvojem vaší kariéry v HR.

4. Přihlaste se o náročný HR úkol

Rozhlédněte se kolem sebe a hledejte problémy v oblasti řízení lidí, které byste mohli pomoci řešit. Vaši nadřízení si alespoň všimnou, že vám nechybí nadšení a zapamatují si, čemu se chcete v budoucnu věnovat.

5. Najděte si dobrovolnickou činnost v HR

Pokud se vám nepodaří dostat k žádnému většímu HR úkolu, přihlaste se na oddělení lidských zdrojů jako dobrovolník pro vše, co je potřeba. Můžete pomáhat se zapojováním nových zaměstnanců do firemní kultury, s pracovními veletrhy na univerzitách nebo různými výzkumy.

6. Seznamte se s vyššími pozicemi

Jako nováček v HR budete pracovat na některé z nejnižších pozic. Zároveň byste však měli dobře vědět, co obnáší pozice, která je o úroveň výš než vy teď. Učte se od člověka, který je nad vámi a snažte se vždy pracovat tak, jako byste už byli o úroveň výše.

-kk-

Zdroj: Success in HR - americký HR blog
Zobrazit přehled článků ze zdroje Success in HR