Jak si správně vybrat dodavatele HR systémů

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Nakupování technologií pro řízení lidských zdrojů je stále složitější. Vedle velkých hráčů se totiž na trhu objevují i menší, ale o to specializovanější a pružnější dodavatelé softwarových řešení, a stále rychleji se vyvíjejí i samotné technologie. Roste také složitost požadavků na HR informační systémy, například v souvislosti s talent managementem nebo sílícím trendem využití tzv. velkých dat.

Jak si tedy mají personalisté správně vybrat technologie a dodavatele pro své systémy? Na tuto otázku se nedávno zaměřil server ere.net a přinesl následující doporučení.

1. Ujasněte si své potřeby

Než se sejdete s jakýmkoli dodavatelem, měli bystě vědět, co chcete. Odpovězte si na tyto otázky: Jaké současné a budoucí výzvy vám má vybrané řešení pomáhat řešit? Jaké výsledky očekáváme a jaká rizika mohou nastat?

2. Zaměřte se na procesy

Žádná technologie by neměla řídit vaše procesy, musí to být naopak. Spolu s analýzou potřeb proto proveďte i analýzu konkrétních procesů, které má vybrané řešení zahrnovat.

3. Pozor na obchodníky

Počítejte s tím, že obchodníci, kteří vám budou prodávat svá řešení, budou skvěle znát technologii, ale mít jen minimální zkušenosti s prací personalistů. Nenechte se proto strhnout jen dobře zvládnutým marketingem.

4. Spolupracujte s IT

Vaše nové HR systémy bude pravděpodobně třeba integrovat do stávajících systémů. Budete tedy potřebovat pomoc kolegů z IT, kteří vám pomohou porovnat jednotlivé nabídky.

5. Nepospíchejte

Vybírejte řešení, která zapadají do vaší dlouhodobé a dobře promyšlení strategie, nikoli jen nejnovější trendy.

6. Zkuste pohled zvenčí

Nechte si poradit od důvěryhodných externích lidí, kteří nemají zkušenosti s tím, „jak se věci u vás vždy dělaly“.

7. Neustále měřte

Předem jasně stanovte měřítka úspěšnosti, která budete sledovat nejen v průběhu realizace projektu a po jeho spuštění, ale i v rámci samotného výběru.

-kk-

Zdroj: ERE.net - přední světová online komunita pro odborníky z oblasti náboru
Zobrazit přehled článků ze zdroje ERE.net

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace