Studie: Investice do HR technologií znovu rostou

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Firmy po celém světě plánují zvyšování investic do HR technologií, především do řešení talent managementu, HR portálů, SaaS systémů a mobilních aplikací. Vyplývá to z letošního 17. ročníku pravidelného výzkumu společnosti Towers Watson s názvem HR Service Delivery and Technology Survey 2014, kterého se zúčastnilo 1048 firem ze 45 zemí světa. Dvě třetiny respondentů zastupovaly velké firmy s více než 5 tisíci zaměstnanci. Ukázalo se také, že přibližně třetina firem plánuje změnu své celkové struktury řízení lidských zdrojů za účelem zvýšení její efektivity a kvality.

Zvýšení investic do HR technologií ve srovnání s minulým rokem plánuje 33 % firem, 23 % z nich dokonce o 20 %. Pouze 15 % oslovených firem počítá s nižšími investicemi. Roste zájem o chytré investování do technologií, které budou moci růst a dále se rozvíjet s firmou. Investice se začínají cíleně rozdělovat mezi základní HR systémy, jako jsou například mzdy, a technologie nové generace, mezi něž patří sběr a analýza HR dat nebo integrované systémy talent managementu.

Více mobilních technologií a změn v HR procesech

Mobilní technologie pro provádění HR transakcí používá 46 % respondentů, což je oproti loňsku nárůst o 36 %. je zde ale ještě velký prostor pro růst, protože pro většinu HR transakcí používá mobilní technologie zatím jen 10 % firem. 60 % firem používá HR portál a dalších 20 % jej právě vyvíjí.

Stejně jako vloni uvedla i letos většina firem jako svou nejdůležitější HR iniciativu zefektivnění firemních procesů. 55 % firem zefektivnilo v posledních 18 měsících své HR procesy a 49 % dosáhlo zlepšení v oblasti schopností liniových manažerů řídit lidi. 36 % zavedlo samoobslužná zařízení pro manažery a zaměstnance a 31 % se znovu zaměřilo na role svých HR business partnerů.

Studii si můžete stáhnout na této stránce: HR Service Delivery and Technology Survey 2014

-kk-

Zdroj: Towers Watson - globální poradenská společnost poskytující služby v oblasti lidského kapitálu a finančního řízení firem
Zobrazit přehled článků ze zdroje Towers Watson

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace