4 způsoby, jak ve firmě udržet mileniály

Zatímco čerství absolventi a mladí lidé bez praxe to ještě poměrně nedávno neměli na trhu práce lehké, současná situace s nedostatkem pracovních sil jim velmi nahrává. Nejenže nemají problém najít práci, ale firmy jsou ochotné se o ně ještě přetahovat. Zároveň jsou mladí lidé po škole určitým novým svěžím větrem, který nejedna firma hledá. Mladí lidé ale velmi často nejsou konzervativní a změnit zaměstnání jim nedělá příliš problém. Jak si ve vaší firmě udržet mileniály, mladé lidi a absolventy po škole?

Rozvoj

Podle OnRec.com si mladí lidé velmi dobře uvědomují svoji situaci a vědí, že na začátku jejich kariéry jim chybí praktické zkušenosti i určité znalosti, které ve školním prostředí nemohli získat. Podle amerického průzkumu, který ve svém článku server cituje, je 76% mileniálů ochotnější zůstat ve svém současném zaměstnání, pokud se jim dostává školení a vzdělávání.

Nové výzvy

Mladí lidé si většinou chtějí rozšiřovat obzory a neradi stagnují na jedné pozici nebo v rutinní práci. Aby nehledali nové možnosti, zkušenosti a zaměstnání, je tedy nutné jim na jejich současné pozici nabídnout dostatek příležitostí se realizovat a získávat zkušenosti. Práce mileniálů by tedy měla být různorodá a mělo by se přihlížet k tomu, že se chtějí rozvíjet a učit se nové věci.

Flexibilní pracovní doba

Požadavek na flexibilní pracovní dobu, "sick days" a "home office" je společný u téměř všech současných pracovníků. U mladých lidí to ale platí dvojnásob. Ti totiž zpravidla nežijí podle pevného řádu a rádi fungují flexibilně. Nabídněte tedy mileniálům, pokud si je chcete udržet coby zaměstnance, možnost flexibilní pracovní doby.

Jiné uplatnění

Řada absolventů udělá po škole kompromis a přijme určitou pracovní pozici, aniž by se jednalo o jejich vysněnou práci. Pokud jim ale začne připadat, že ztrácí ve svém současném zaměstnání čas, mnohdy se rozhodnou jít za svým kariérním snem. Ideální je takovýmto mladým lidem, o které nechcete přijít, umožnit jejich sen realizovat v rámci vaší firmy a nabídnout jim například jinou pozici ve vaší společnosti.

 

-mm-

 

 

Zdroj: Online Recruitment Magazine - britský portál věnovaný náboru zaměstnanců
Zobrazit přehled článků ze zdroje Online Recruitment Magazine