Benefity v USA přesahují do důchodového věku

Pátá výroční studie trendů v oblasti zaměstnaneckých benefitů, kterou provádí pojišťovací a finanční společnost MetLife, ukázala, že američtí zaměstnavatelé nacházejí konkurenční výhody v poskytování zaměstnaneckých výhod i poté, co zaměstnanec odchází do důchodu. Největší prioritou je pro zaměstnavatele schopnost zajistit zaměstnancům odcházejícím do důchodu zdravotní pokrytí.

Studie odhalila, že o takové zdravotní pokrytí má velký zájem 61 % zaměstnanců, kterým je v současné době 21 a více let. Mezi nejčastější poskytované benefity pro důchodce patří nyní zdravotní pojištění, životní pojištění a pojištění pro zubní péči. I když se benefity pro důchodce objevují častěji ve velkých firmách, zavést ve větší míře se je chystají i menší zaměstnavatelé. Rozšíření těchto benefitů plánují dvě třetiny firem se dvěma až 499 zaměstnanci.

„Zvýšení důchodových benefitů může být strategickou investicí pro zaměstnavatele, kteří si chtějí přilákat a udržet zkušené talenty. Spolu s tím, jak stoupá odpovědnost jednotlivců za zdraví a odchod do důchodu, budou zaměstnanci hledat firmy s nástroji, vzděláváním a benefity, které je pomohou zabezpečit,“ vysvětluje viceprezident MetLife pro zaměstnanecké výhody Ronald Leopold.

-kk-

Zdroj: Employers Group - Portál pro řízení lidských zdrojů.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Employers Group