Buďte připravení na změny v kariéře

Neočekávané kariérové změny mohou způsobit napětí a vyvolat množství otázek. Plánujte si včas, co budete dělat, až vás to potká.

Za neočekávanými karierovými změnami může stát mnoho vlivů. Jinak vy sami a váš pracovní výkon, jednak nějaký jiný zěměstanec, ale i samotná organizace. Pro zaměstance je nejdůležitější zůstat v klidu a zaměřit se na to, co bude následovat.

Kvůli organizačnímu přeorganizování můžete být degradováni. Podle experů to není vhodné pro kariéru, ale zamětsnaec to může v jistých situacích i uvítat.

Propagace je obecně považována za významnou příležitost. Problém může nastat ve chvíli, kdy zaměstnanec není na změnu připraven tak, jak zaměstnavatel očekává. Než zaměstanec propagaci přijme, měl by si být jistý, že je připravený vzít na sebe zodpovědnost. Zvýšení příjmu by neměl být jediný motivující faktor.

Přemístění může někdo brát s radostí, jiný nikoliv. V takovém případě musí zaměstanec zvážit několik faktorů: dopad na rodinu, zvýšení nákladů nebo časová dostupnost.

Nejhorší variantou pro všechny je jistě nezaměstanost. Mnoho lidí to bere jako konec, málo z nich si uvědomuje, že třeba dostane lepší příležitost. Jen je třeba chodit, ptát se poslouchat a jít té příležitosti naproti.

-pk-

Zdroj: Suite 101 - databáze odborných článků nejen pro manažery
Zobrazit přehled článků ze zdroje Suite 101