Desatero přikázání motivace zaměstnanců

Zaměstnanci bez motivace jsou právem označováni jako černé díry v obchodním vesmíru. Motivace však naštěstí není něco, s čím by se lidé rodili. Článek proto shrnuje deset základních pravidel motivování pracovní síly.

1. Odevzdejte své srdce, aby vás ostatní mohli následovat. Než budete žádat své zaměstnance, aby se odevzdali své práci, musíte nejprve sami být odevzdaní své roli manažera a vůdce.

2. Zaveďte politiku netolerování dysfunkčního chování. Toto chování zahrnuje zejména případy, kdy zaměstnanci říkají jednu věc a dělají druhou, slibují něco, co nesplní, pomlouvají a vrážejí si příslovečné nože do zad.

3. Ukažte svůj zájem ve všech směrech. Ukažte svým zaměstnancům, že se zajímáte nejen o produktivitu, ale také o ně. Pochvala za dobrou práci nebo dotaz na zdraví udělá s motivací hodně.

4. Oslavujte každé vítězství. Uznání za úspěchy by mělo být jednou z motivačních priorit. Každý velký projekt zahrnuje dílčí vítězství, která je třeba oslavit. Oslavy pomáhají vytvářet důvěru a otevírají brány zpětné vazby.

5. Ukliďte svůj nepořádek. I manažer a vůdce se nevyhnutelně dopouští chyb. Důležité však je přiznat si chyby a zavázat se dělat věci správně tak, aby se neopakovaly.

6. Mluvte silným a pozitivním jazykem. Říkejte věci tak, jak je myslíte - jasně a pozitivním tónem. Vaše schopnost motivovat zaměstnance se výrazně zlepší, budou-li vědět, co a proč se od nich očekává.

7. Nebuďte vůči sobě skromní. Skromnost vám nepomůže vydat ze sebe to nejlepší. Navíc tím inspirujete zaměstnance k témuž.

8. Zbavte se názorů, které vás omezují. Všichni máme vlastní mechanismus pochybování o sobě. Ten nám zabraňuje plně rozvinout naše kompetence. Zbavte se proto uvažování ve stylu, zda jste dostatečně dobří, chytří apod. Více se tak otevřete zpětné vazbě a motivaci.

9. Zvolte si radost. Když se naučíte interpretovat věci v dobrém světle, bude pro vás jednodušší skutečně je takto vnímat. Spokojení lidé mají větší motivaci a více se angažují.

10. Naučte se dávat. Chcete-li, aby vaši zaměstnanci přispívali k úspěchu firmy, nesmíte od nich jen brát. Dejte jim svou oddanost, funkční pracovní prostředí, péči, oslavy, integritu, srozumitelnost a vizi. Poskytněte jim model života bez omezujících myšlenek. A nejvíce jim ukažte, jak si vybrat radost.

-kk-

Zdroj: HR Resource - americký portál a diskusní komunita o lidských zdrojích
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR Resource