Jak dál po mateřské dovolené?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Dříve platilo, že žena se může věnovat buď dítěti nebo kariéře, ovšem ne oběma dohromady. Později se situace změnila a ženy se začaly snažit být úspěšné v práci i zvládat domácnost. Zkušenosti ukázaly, že je to možné. Článek přináší pracujícím matkám 5 tipů, jak dosáhnout rovnováhy v osobním i profesním životě.
* Buďte hodnotným členem týmu. Snažte se dělat vše pro to, abyste byly pro zaměstnavatele nepostradatelné.
* Při práci z domova (teleworkingu) si zaměstnavatel mnohdy neuvědomuje, jak těžkou práci žena zastává (aneb sejde z očí, sejde z mysli). Je třeba si vytvořit plán pravidelného kontaktu se zaměstnavatelem a zahrnout do něj pravidelné návštěvy, korespondenci i telefonáty.
* Pracující matky potřebují zejména čas (aby zvládly rodinné povinnosti), finanční prostředky a někoho, kdo se jim postará o dítě. Jestliže jim to zaměstnavatel dokáže poskytnout, je mu odměnou jejich loajalita a větší výkonnost. Někdy je však třeba se začít o tuto problematiku aktivně zajímat.
* Zjistěte si, zda je ve firmě možnost alternativního rozvržení pracovní doby a vytvořte si vlastní plán, který pak předložte nadřízenému.
* Důležitá je trpělivost. Změny se obvykle nedějí přes noc a pracující matky to zatím mají na trhu práce dost těžké. Jedinou funkční strategií je vybudovat si pověst skvělého zaměstnance – takový člověk (v našem případě žena) má pak právo i na ústupky, které se jiným zaměstnancům neumožňují.

**Datum vydání:** IV/2002

Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace