Jaké benefity jsou aktuálně nejpopulárnější mezi zaměstnanci?

Jak proměnila covidová pandemie očekávání a preference zaměstnanců? Jaké benefity teď pracovníci považují za nejdůležitější při výběru nového zaměstnání? Přinášíme vám výsledky nedávného průzkumu.

Ilustrační snímek

Nedávný průzkum společností Gallagher’s Benefits a HR Consulting Division byl sice proveden v USA, nicméně ukazuje na trendy, které lze považovat za platné globálně. Výsledky výzkumu uveřejnil server HCAMag.com.

Flexibilita

Pandemie Covidu-19 utvořila tzv. „nový standard“ a pracovníci nyní očekávají větší flexibilitu. Chtějí si sami organizovat svůj čas strávený v práci a očekávají možnost home office, případně hybridní model, v rámci kterého se zčásti pracuje z domova a zčásti v kanceláři. Abyste nepřicházeli o zajímavé talenty, je nutné nabídnout co možná největší flexibilitu.

Finanční odměny

Zaměstnanci očekávají finanční odměny. A chtějí mít předem jasnou představu, jak funguje odměnový systém ve vaší firmě. Pokud budete v tomto ohledu vágní a neurčití, můžete tím některé uchazeče snadno odradit.

Systém školení a kariérního posunu

Talent management, školení a doplňování vzdělání už nejsou pouze termíny, které používají personalisté. Už o nich ví i běžní, řadoví pracovníci, a hledají práci, která jim nabídne prostor se dále vzdělávat. Také hledají firmy s jasně definovaným systémem rozvoje pracovníků a kariérního postupu.

 

-mm-

Zdroj: Human Resources Leader - přední australský server pro odborníky na lidské zdroje
Zobrazit přehled článků ze zdroje Human Resources Leader