Letošní změny v odečitatelnosti benefitů

Vzhledem k daňové reformě přijdou letos firmy o některé výhody spojené s poskytováním zaměstnaneckých benefitů. Odečíst již nebude možné například náklady na nealkoholické nápoje, kulturní a sportovní akce či zvyšování kvalifikace zaměstnanců. Problémy nastanou i s odečítáním nákladů na používání služebních vozů pro soukromé účely. Zaměstnanec i zaměstnavatel budou totiž nově muset platit měsíčně sociální a zdravotní pojištění z jednoho procenta hodnoty vozu.

Příznivé změny naopak přijdou v oblasti daňové uznatelnosti příspěvků na penzijní připojištění a životní pojištění. Polepší si všechny firmy, jejichž pracovníci berou méně než 44 500 korun nebo více než 87 500 korun měsíčně. Daňově uznatelná bude od letošního roku pro firmu jakákoli výše příspěvku. Velikost příspěvku bude omezená pouze společným limitem 24 tisíc korun ročně. Pevná částka znamená především zjednodušení administrativy.

Velké změny se budou týkat zajišťování přechodného ubytování pro zaměstnance. Doposud byla odečitatelná částka na ubytování omezena na 3500 korun měsíčně a zaměstnanec nemusel poskytnutí přechodného ubytování zdaňovat vůbec. Podle nových pravidel však v přiznání za rok 2008 nebude dodaňovat a platit zdravotní a sociální pojištění pouze tehdy, jestliže náklady na ubytování nepřekročí 3500 korun měsíčně.

-kk-
Zdroj: ManagerWeb.cz - Portál společnosti Economia Online (ihned.cz) zaměřený na management
Zobrazit přehled článků ze zdroje ManagerWeb.cz