Mezi nejčastějšími benefity jsou stravenky a dovolená

Společnost Robert Half International (RHI) při svém průzkumu zjistila, že firmy svým zaměstnancům nabízejí až tři desítky nejrůznějších zaměstnaneckých výhod. Ty se liší podle jednotlivých oborů.

Vedou stravenky, občerstvení a nápoje na pracovišti, jazykové kurzy či týden dovolené navíc. K dalším výhodám patří firemní víkendové akce, penzijní připojištění či mobil i k soukromému využití. Některé firmy nabízejí proplácení městské hromadné dopravy či příspěvky na školení.

Odlišné výhody, které souvisí s výkonem jejich práce, mají manažeři. K dispozici je jim notebook s možností připojení k internetu, služební automobil, možnost práce z domova a odborné vzdělávání.

Výhoda se však může proměnit i v nevýhodu. Například na první pohled výhoda používat služební mobil k soukromým hovorům s sebou přináší možnost pracovníka kdykoliv zastihnout a povolat jej do práce.

Benefity firmy často využívají jako lákadlo tam, kde je nedostatek pracovníků. Méně obvyklé výhody nabízejí například pivovary, které zaměstnancům dávají poukázky na své produkty.

-hp-
Zdroj: Finanční noviny - ekonomický server ČTK
Zobrazit přehled článků ze zdroje Finanční noviny