Nefinanční odměňování: Kreativitě se meze nekladou

Ekonomické časy mohou být obtížné. Odměňování zaměstnanců přesto zůstává oblastí, do níž by zaměstnavatelé měli stále investovat velké úsilí, pokud ne peníze. Zaměstnanci totiž potřebují uznání nejen vrámci svých osobních vztahů, ale také na pracovišti.

Australská novinářka a autorka knihy Just Rewards Janelle Wellsová se zaměřila na to, jak chytré firmy odměňují své lidi. Říká, že vrámci svého výzkumu byla překvapena, jak některé společnosti se zaměstnanci zacházejí. „Na jedné straně jsem zaznamenala obrovskou velkorysost malého podnikatele, který jako překvapení pořádal večeře pro zaměstnance a jejich rodiny. Druhým extrémem pak byl jiný podnikatel, který účtoval svým zaměstnancům 4 dolary za každou přestávku na toaletu."

I když odměňování zaměstnanců často vyžaduje peníze, správné plánování a příprava nemusí znamenat velké finanční výdaje. Studie pracovního prostředí neustále potvrzují, že pro zaměstnance je stěžejní dobré vedení, pocit kontroly a smysluplnosti práce. Článek shrnuje několik tipů, kde začít s nefinančním odměňováním zaměstnanců.

- Pozdravte. Jednoduchý pozdrav dokáže zpříjemnit celý den. Každého zaměstnance, snímž se potkáte, proto pozdravte jménem a přidejte úsměv.

- Jděte do hloubky. Snažte se zjistit více o tom, co se děje vživotě vašich zaměstnanců. Získáte tak možnost projevit empatii, což pro lidi hodně znamená.

- Chvalte veřejně. Pochvala za dobře vykonanou práci před kolegy pomáhá zaměstnancům ujasnit si roli, kterou ve firmě hrají.

- Odměňujte zábavně. Kreativita znamená hodně. Máte například dobrou asistentku, která dokáže uhasit problémy klientů? Odměňte ji hasičskou přilbou. Tyto nápady mohou působit hloupě, dokáží však kromě uznání přinést i zábavu.

- Nehodnoťte. Pokud se nejedná o formální hodnocení výkonnosti nebo problematického zaměstnance, poskytujte uznání bez připomínek. Slovo „ale" by nemělo být ve vašem slovníku.

- Jezte a pijte. Může vás to stát peníze a není na tom nic nového, nikdy však nepodceňujte společné aktivity mimo kancelář.

- Zujte si boty. Vyzkoušejte politiku přezouvání, aby se zaměstnanci vpráci cítili jako doma.

- Vyjeďte si. Vše od lodí po kolotoče může zaměstnance vyvést zjejich pohodlné zóny, pokud to však správně zorganizujete, budou o tomto zážitku ještě dlouho mluvit. Připravte jim ho jako překvapení.

-kk-

Zdroj: News.com.au - australský zpravodajský portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje News.com.au