Příprava na roční hodnocení práce

Prosinec je náročný pro pracovníky lidských zdrojů. Připravuje se plán na nový rok, prémie za splnění úkolů a do toho ještě naše hodnocení, podle kterého získáváme prémie. Zde je několik rad, jak se na tuto situaci připravit, aby nám to pomohlo v kariéře.

  • Buďte připraveni – připravte si vlastní ohodnocení své práce a to nejenom úspěchů, ale i neúspěchů a určete příčiny neúspěchů dříve, než se vás na to zeptá šéf.
  • Buďte konkrétní – jděte ve své zprávě do detailů. Jestli jste zavedli program, který uspořil firmě náklady při náboru pracovníků uveďte to i s odhadnutou částkou a připomeňte, že program byl úspěšný.
  • Předej svoje vlastní ohodnocení – a to ještě před vlastním pohovorem, ačkoliv to není formální součástí pohovoru. Bude to zároveň upozorněním pro tvého vedoucího.
  • Aktivně se zapojte do procesu – když přijde čas na hodnocení prácem, máte dvě možnosti. Čekat až si vedoucí vzpomene nebo se aktivně připomenout. Buďte aktivní, neboť čekat byste mohli hodně dlouho.
  • Zítra… – Co dělat, když to vedoucí odkládá? Připomeňte, že děláte ještě se starými cíli, ačkoliv je leden. Řekněte, že oceníte zpětnou vazbu a že očekáváte nové příkazy. Neboť i v novém roce bude vaše mzda odvozena od nových cílů.

-jh-

Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com