Taktika dobře napsaného pracovního vysvědčení

Význam pracovních vysvědčení je nejvyšší ve středním managementu. Mnozí zaměstnavatelé požadují doložitelný životopis. Je proto nutností požadovat a kontrolovat pracovní vysvědčení. Při různých příležitostech může nový zaměstnavatel požadovat i průběžné pracovní vysvědčení. Měníte-li však místo, máte nárok na konečné pracovní vysvědčení.

Každé vysvědčení berte opravdu vážně. I tehdy, pokud věříte, že jste již našli práci na celý život a nebudete se dále ucházet o zaměstnání, měli byste svá vysvědčení kontrolovat. Obáváte-li se nepříznivého vysvědčení, promluvte si s nadřízeným, který ho vystavuje. Dáte mu tím najevo, že budete vysvědčení kriticky číst. Srovnejte své vysvědčení s pracovním vysvědčením od dřívějšího zaměstnavatele. Zdá-li se vám zhodnocení vašeho výkonu nejasné, požadujte vysvětlení a odůvodnění.

Nejste-li se svým vysvědčením spokojeni, žádejte ihned po přijetí vysvědčení o jeho dodatek nebo opravu. Pomocným argumentem může být, že se na zhotovení vysvědčení nepodíleli všichni nadřízení, které jste měl během svého pracovního procesu. Pracovní vysvědčení musí hodnotit celý pracovní poměr a nejen jeho konečnou fázi.

Při písemné žádosti o další zaměstnání přiložte co možná nejaktuálnější pracovní vysvědčení. Nedávejte však originály z ruky. Kdo chce vidět originál, musí vás poprosit, abyste jej přinesl k přijímacímu pohovoru.
Zdroj: Junge Karriere - Informace pro mladé uchazeče o zaměstnání - absolventy apod.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Junge Karriere