Tipy na smysluplné dárky pro zaměstnance

Ilustrační snímek

Blíží se konec roku a s ním i tradiční otázka, co dát letos zaměstnancům pod stromeček. Pravda je bohužel taková, že dárky pro zaměstnance bývají často neosobní a nepřinášejí obdarovaným žádnou hodnotu. Smyslem rozdávání dárků je přitom potěšit a zároveň posílit spokojenost zaměstnanců. Nemusíte dělat žádná okázalá gesta, hodně udělá i maličkost, pokud ji dokážete spojit s potřebami a cíli svých lidí. Vybrali jsme pro vás několik tipů serveru Training Magazine.

Vylepšete pracovní prostředí

Zamyslete se, jak můžete zaměstnancům zpříjemnit a zútulnit prostředí, v němž tráví většinu dne. Můžete pořídit nový nábytek, květiny nebo lampy na stoly. Oblíbené jsou také týmové dárky, které mohou povzbudit kolektivního ducha, jako například nový kávovar.

Vylepšete vztahy mezi zaměstnanci

Využijte konec roku jako období, kdy můžete připomenout, že všichni pracujete na společném cíli. Povzbudit morálku můžete společným obědem nebo například dobrovolnickou aktivitou. Najděte způsob, jak dát zaměstnancům možnost, aby si veřejně navzájem poděkovali.

Vylepšete vztahy mezi zaměstnanci a nadřízenými

Požádejte manažery, aby svým lidem předali ručně napsaná poděkování. Dále by měli svým podřízeným předat osobní dárky, které ukáží, že manažeři znají své lidi a zajímá je i jejich život mimo práci. Takové dárky mohou zahrnovat poukázky do restaurací, knihy, vstupenky na sportovní akce apod.

Vylepšete rovnováhu mezi prací a soukromím

Opravdu vás ještě nenapadlo, že to nejlepší, co můžete dát zaměstnancům, je čas? Například den volna navíc potěší téměř každého. Můžete také darovat něco, co pomůže snížit stres zaměstnanců. Možností je celá řada – od masáží či příspěvků na péči o děti až po poukázky do místních obchodů.

-kk-

Zdroj: Training Magazine - portál předního amerického časopisu o vzdělávání a profesionálním rozvoji
Zobrazit přehled článků ze zdroje Training Magazine