USA: Různorodá pracovní síla, různorodé benefity

Americká společnost se dnes poprvé ve své historii skládá ze čtyř odlišných generací s odlišnými hodnotami a potřebami, které si žádají také odlišné zaměstnanecké výhody. Ukázal to právě publikovaný výzkum společností Unum, LIMRA International a Society of Human Resource Management. Odhalil jasný trend zájmu zaměstnanců o vlastní výběr benefitů.

Mění se například tradiční americká domácnost. Svobodní dnes převyšují počet manželských párů, téměř třicet procent dětí žije se svobodným rodičem a mnoho dospělých pečuje o děti, partnery nebo stárnoucí rodiče. Silná generace zaměstnanců narozených po druhé světové válce se blíží důchodovému věku. Roste také rasová diverzita společnosti, pracovní sílu masově doplňují Hispánci a Asiaté. Do toho rychle rostou zdravotní náklady. V roce 2006 rostly dvakrát rychleji než inflace a mzdy.

Jednotné benefity pro všechny zaměstnance tak ztrácejí smysl. Zaměstnavatelé proto dnes nabízejí zaměstnancům plošně jen základní pojištění, k němuž doplňují různou škálu individuálně volitelných benefitů. Zároveň je však důležité vzdělávat zaměstnance, aby věděli, co je jim nabízeno a co nejlépe využijí pro sebe.

-kk-

Zdroj: News Edge
Zobrazit přehled článků ze zdroje News Edge