Zaměstnanecké výhody za zdravý životní styl

Stále více amerických zaměstnavatelů nabízí svým pracovníkům nejrůznější pobídky za zdravější životní styl. Nemocnice Ocean Medical Center ve státě New Jersey uspořádala například soutěž pěti pracovních týmů o to, kdo nejvíce zhubne v průběhu 12 týdnů a zaslouží si tak slunnou dovolenou v Mexiku na náklady zaměstnavatele.

Každý tým složený z pěti zaměstnanců měl na pomoc vlastního trenéra a dietologa. Každý týden se zaznamenávaly pokroky v úbytku váhy, ostatní kolegové povzbuzovali. Na konci soutěže zhubli účastníci dohromady o 193 kilogramů a obvod jejich pasu se zkrátil o 4,5 metru. Dovolenou nakonec získal tým kuchařů, pokladníků a dalších zaměstnanců kuchyně, kteří zhubli o více než 66 kilogramů. Důležitější je však to, že soutěž pomohla získat motivaci k hubnutí i u dalších zaměstnanců.

Ne nadarmo se říká, že prevence je nejlepší léčba. Zaměstnavatelé začínají zjišťovat i to, že je vysoce efektivní z hlediska nákladů. Náklady na zdravotní péči o zaměstnance stále rostou, takže podpora zdravého životního stylu má své opodstatnění. Nejčastěji se zaměstnavatelé zaměřují na kouření a tělesnou hmotnost zaměstnanců. Nemohou jim nakazovat, aby nekouřili, jedli zdravě nebo cvičili, mohou je však vzdělávat a nabízet různé možnosti. Nejde o to, pronásledovat někoho za nezdravé návyky, nýbrž o odměňování za to, že se s nimi snaží přestat.

-kk-

Zdroj: Employers Group - Portál pro řízení lidských zdrojů.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Employers Group