Pracujete, nebo jste na dovolené?

Vytisknout

Existuje celá řada důvodů, proč se někteří zaměstnanci cítí nuceni vzdát svého volna, nebo během něj opakovaně kontaktovat pracoviště. Někteří se obávají, že když jsou pryč a věci běží hladce, bude se zdát, že nejsou potřební. Jiné trápí, že firma nebude řádně vedena a klíčové projekty se rozpadnou.

V roce 2007 zůstalo během své dovolené ve styku s pracovištěm 20 % oslovených pracovníků. Práce je důležitá a bývá náročná, když si ji ale budete brát s sebou i na dovolenou, počítejte s tím, že se stresu nezbavíte. 

Zkuste zvážit následující tipy: 

- Zanechte kolegům důležité informace. Pokud jim necháte rady, které pomohou odpovídat na otázky, které přijdou a udrží díky tomu věci v pohybu, bude méně pravděpodobné, že vás budou kontaktovat. 

- Když už musíte pracovat, udejte pravidla. Vy určete limity a hranice pro sebe i kolegy. Nenechte se pracovními aktivitami vyrušovat a raději určete každý den určitou dobu, kdy se budete práci věnovat. Namísto, aby vám volali, sdělte jim, kdy se ozvete vy. 

- Pozor na velké akce. Plánujte dovolenou tak, abyste se vyhnuli větším akcím a mohli si tak volno lépe užít. 

- Když jste svým pánem. Pokud pracujete na sebe, snažte se rekreovat v nejméně rušnou dobu, kterou zjistíte porovnáním odbytu minulého období. I tak ale dejte vědět klíčovým zákazníkům.   

Podle průzkumů trvá až tři dny, než dokážete na dovolené skutečně zrelaxovat. Delší volno (týden a více) má lepší regenerační efekt než kratší rekreace.

-av-

Zdroj: CareerBuilder - největší americký portál s nabídkami zaměstnání
Zobrazit přehled článků ze zdroje CareerBuilder
Štítky: Ochrana zdraví
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace