Jak jistý je vlastní zaměstnavatel?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Stará ekonomie není vždy stejně stabilní. Slábne i váš zaměstnavatel? Existuje celá řada varujících faktorů. Pokud se hromadí, měli byste rychle začít jednat a připravit se na trh práce.

Vnějším kritickým faktorem jsou změny v obchodním vedení. Rozloučí-li se bez zřejmého důvodu vedoucí odbytu po předchozí úspěšné práci, může signalizovat potápějící se loď. Také zmínky v médiích o vlastním podniku často hodně napoví.

Dalším varujícím signálem je, pokud vedení bojuje s klesajícími zisky a obratem. Nová místa jsou vytvářena komplikovaně, kolegové nejsou přijímáni po zkušební době, vedoucí jsou najednou nespokojeni s podanými výkony zaměstnanců, sjednané rozhovory o platu jsou odloženy.

Jak si podnik stojí s objednávkami, můžete odvodit z dalších indikátorů. Podezřelé je, pokud projekty, jež jsou téměř ještě ve vývoji, jsou prezentovány zákazníkovi jako hotové řešení. Pokud na prioritě získávají kosmetické projekty, na něž dříve nezbýval čas. Tím vším se už jen zašívají trhliny v zakázkové knize. Nejohroženější jsou mladé podniky a podniky zvyklé na úspěch, snažící se o maximalizaci obratu.

Co dělat, když znáte podstatné riziko vašeho pracovního místa? Rozhodně ne uspěchaně jednat.Změny v podniku nenesou jen rizika, ale i šance. Vždy je však dobré být připraven na nejhorší. Nesmíte vyhořet pouze na vašem vlastním pracovním místě. Veďte si knihu o projektech, na nichž jste pracovali, které činnosti se vás týkaly. Pátrejte, jaké další zaměstnavatele byste mohli zajímat.
Zdroj: Ingenieurkarriere.de - Vše o zaměstnání v oblasti IT a technických profesích.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Ingenieurkarriere.de

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace