Jak vybrat zaměstnance, který mezi vás zapadne

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

I když se vám na volné pracovní pozice hlásí „papírově“ skvělí uchazeči, vždy byste měli mít na paměti, že by noví zaměstnanci měli také dobře zapadnout do vaší firemní kultury. To, že pro vás chtějí pracovat lidé s vynikající kvalifikací, je opravdová pocta. Na druhou stranu však ani nejlepší školy a pracovní zkušenosti nezaručí, že před vámi stojí nejlepší kandidát.

Proč je firemní kultura tak důležitá a jak tedy vybírat zaměstnance tak, aby do ní dobře zapadli? Na tuto otázku se nedávno zaměřil podnikatelský server Entrepreneur.com. Doporučil následující postupy.

1. Hledejte inovace

Noví lidé přicházejí do firmy s novými nápady. Vaším úkolem je proto vybírat nové zaměstnance tak, aby jejich nápady bylo ve vaší firemní kultuře možné realizovat.

2. Hledejte schopnost přirozeně se zapojit

Příchod nového člena týmu bývá stresující pro něho i pro ostatní členy týmu. Vybírejte proto tak, abyste stres obou stran omezili na minimum. Nejlépe uděláte, když se zeptáte přímo stávajících členů týmu, jaký typ spolupracovníka by jim nejlépe vyhovoval.

3. Hledejte schopnost správně komunikovat

Každá firma má svá pravidla komunikace a každý člověk jinou úroveň komunikačních dovedností. Opět vybírejte v souladu s vaší kulturou. Ani ta nejlepší kvalifikace nevyváží neschopnost komunikovat s vaším již zavedeným týmem.

4. Hledejte diverzitu

Schopnost úspěšné spolupráce závisí nejen na dovednostech jednotlivých členů týmu, ale také na správné kombinaci různých osobností s různými přístupy k řízení problémů. Dobrý výběr pro vaši firemní kulturu tak může být i uchazeč s osobností, kterou ve svých řadách ještě nemáte.

5. Nehledejte jen dovednosti

Nejvhodnější uchazeč nemusí mít všechny požadované dovednosti. Důležitější je, aby se dobře učil a dokázal si potřebné dovednost osvojit pomocí školení a praxe. Nevhodné osobnostní charakteristiky a špatný přístup k práci školením nenapravíte.

-kk-

Zdroj: Entrepreneur.com - portál předního amerického časopisu pro podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Entrepreneur.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace