Kultivace pracovní výkonnosti

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Co dělat, když zaměstnanec nepodává očekávané výkony a nejeví o práci zájem? Zdálo by se, že propuštění je nejsnazším řešením. Ale co když by lepší výsledky mohlo přinést zainteresovat jej hlouběji do fungování společnosti? Jak poznat, kdy přenechat zaměstnance raději dalšímu zaměstnavateli?

Položte jemu i sobě několik zásadních otázek – porozuměl zaměstnanec svému úkolu, je mu jasná jeho role ve společnosti? Vysvětlil jste mu dostatečně, co od něj očekáváte? Má pracovník snahu vykonávat práci nejlíp, jak umí? Má k tomu patřičné schopnosti? Vyhovuje práce jeho zaměření a povaze? A nakonec – jaký je váš vztah k němu, pane vedoucí?

Nyní je načase vypracovat bojový plán – stvořit motivovaného a schopného, zkrátka dokonalého zaměstnance. Podle toho, jaké byly odpovědi na předcházející otázky, se snažte situaci řešit – motivujte jej, školte, případně se pokuste najít práci více vyhovující jeho zájmům - pracujte společně na tom, aby se z něj stala opora firmy.

**Datum vydání: V/2002**
Zdroj: HR-free - americký portál zaměřený na lidské zdroje a management
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR-free

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace