Nejhorší doporučení? Od bývalého šéfa

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Současné statistky uvádějí v USA okolo 3000 manažerů a výkonných ředitelů bez práce, 36 % z nich mění místo přibližně každých pět měsíců. Jejich bývalí nadřízení totiž mohou, byť neúmyslně, poškodit dobré jméno propuštěného – někdy totiž cítí potřebu ospravedlnit důvod svého rozhodnutí a při tom hledají chyby především u pracovníka. To, že třeba nemusejí pravdu, nikdo neví.

Řada personalistů má tendenci věřit doporučením a posudkům bývalých šéfů. Na druhé straně - oběti propouštění mají nezřídka za to, že byli prostě mezi smolaři, kteří jsou náhodně vybráni, aby přišli o práci. Pokud nevědí, na základě čeho byli obětí právě oni, není pak důvod, proč by měli svého bývalého zaměstnavatele chválit. Neobjasněná příčina propouštění tak může vést ke špatným referencím o vaší firmě.

Společnosti jsou dnes pod značným tlakem – dobrých zaměstnanců je málo. Podniky proto v oblasti přijímacích testů musely snížit laťku. Vzhledem k počtu žalob ze strany zaměstnanců tvrdících, že je podnik v posudku poškodil, začínají společnosti uplatňovat v poskytování informací politiku „čím méně, tím lépe.“
Zdroj: HR-next - portál pro odborníky na lidské zdroje
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR-next

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace