Novodobí otrokáři, aneb jaká je firemní kultura vašeho potenciálního zaměstnavatele?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Jistý zaměstnanec dělal pohovor do jedné účetní firmy v New Yorku. Na první pohled vše vypadalo ideálně – firma nabízela svým zaměstnancům různé odměny, manažeři jej zasvěceně informovali o tom, jak se zaměstnancům daří skloubit práci a soukromý život. Jenže pak bylo všechno jinak...

Firemní kultura totiž výrazně upřednostňovala zaměstnance, kteří pracovali přesčas. Obchodní partneři si kladli nepřiměřené požadavky a vedení trvalo na tom, aby byly tyto požadavky splněny. Všechny projekty se tudíž musely 6-7 x překontrolovat a přepracovat. Jestliže si chtěl někdo vzít volno, měl smůlu. To však nikdo nemohl dopředu předpokládat.

Jak tedy odhalit pravou tvář firmy? Již při pohovoru lze z neverbální komunikace vyčíst, zda manažer firmy respektuje své zaměstnance, nebo zda s nimi jedná jako s „náhradními díly“, které lze kdykoli vyměnit. Dobré je také dotázat se, jak vypadá typický pracovní den. I mezi stávajícími zaměstnanci se člověk může dozvědět leccos užitečného – např. proč předchozí zaměstnanci odešli.

Je také vhodné zeptat se přímo manažerů, jaké jsou jejich hodnoty. Jestliže firma vychvaluje až do nebe zaměstnance, kteří pracují přes noc a tráví v práci i víkendy, pak není něco v pořádku. Zajímejte se hlavně o to, zda nadřízení umožňují zaměstnancům řídit svůj volný čas. Důležité je také to, zda ve firmě existují strategie ohledně flexibilní pracovní doby.

**Datum vydání:** VI/2002
Zdroj: Career Journal - portál amerického listu Wall Street Journal zaměřený na zaměstnání a kariéru
Zobrazit přehled článků ze zdroje Career Journal

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace