Personální manažeři na zkušenou do amerického námořnictva?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Podobně jako policie, objeví se HR manažer na „místě činu“, až když je pozdě, a nikoliv tehdy, když jej skutečně potřebujeme – zpravidla poté, kdy malý spor přerostl ve vekou mrzutost, nejlepší pracovník firmy přijal nabídku od konkurence a podobně. S pracovníky personálního oddělení se tak setkáváme zpravidla při nástupu a odchodu ze společnosti. Mezitím zřídkakdy.

Možná, i když to zní zvláštně, by si oddělení lidských zdrojů mohlo vzít příklad z amerického námořnictva. Tam podpisem smlouvy vše teprve začíná. Přijímající důstojník dělá všechno pro to, aby nováčka připravil na podmínky výcvikového tábora. Po celý další tvrdý výcvik mu poskytuje morální podporu, je s ním v kontaktu až do okamžiku, kdy se dotyčný postaví na vlastní nohy. Zůstává tak učitelem i přítelem po celou vojákovu kariéru.

Nic nebrání personálním manažerům se chovat podle tohoto vzoru – být skutečným partnerem zaměstnanců, místo rozdmýchávání sporů být jejich spravedlivým advokátem, ale zároveň přitom mít na zřeteli i zájmy podniku – bude tak prospěšný oběma stranám a nejspíš shledá svoji práci zajímavější a radostnější.

**Datum vydání: V/2002**

Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje The CEO Refresher

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace