Proč zaměstnanci odcházejí? Zeptejte se kolegů

Vytisknout

Efektivnější než výstupní pohovory s odcházejícími zaměstnanci mohou být pohovory s jejich kolegy, kteří u vás nadále zůstávají. Ukázala to alespoň studie americké poradenské společnosti Personnel Decisions Research Institutes (PDRI). Zatímco odcházející zaměstnanec může své pravé důvody skrývat, kolegové podle ní mohou poskytnout přesnější a hodnotnější informace o motivech odchodu.

Autorka studie Elizabeth Lentzová testovala výstupní pohovory se zaměstnanci, kteří skutečně odcházeli od svých zaměstnavatelů a s jejich kolegy. Překvapilo jí, jak byly odpovědi obou stran podobné. „Očekávali jsme, že odpovědi budou podobné, jelikož kolegové mají podobné zkušenosti a pracovní náplň, úroveň konvergence však byla pozoruhodná,“ citoval Elizabeth Lentzovou server businessnewsdaily.com. Obě strany uváděly totožné hlavní důvody odchodu.

To podle Lentzové ukazuje, že kolegové jsou schopni poskytovat rychlé a přesné informace, což může být velkou výhodou v reálném pracovním prostředí, kde mají odcházející zaměstnanci tendenci neuvádět u výstupních pohovorů skutečné důvody. Pohovory s kolegy mohou firmám pomoci snižovat fluktuaci a zvyšovat morálku, což znamená úsporu času i peněz.

-kk-

Zdroj: Business News Daily - průvodce světem podnikání především pro začínající podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Business News Daily
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace