Skype se probral. Začíná řešit videopohovory

Aplikací pro videopohovory s uchazeči o práci dnes existuje obrovské množství. Skype, který je celosvětovým synonymem online telefonování, se však dosud na videopohovory nijak nespecializoval. Zaspal snad dobu? Ano i ne.

Řada zaměstnavatelů sice Skype pro účely náboru běžně používá, a to zdarma či za velmi příznivé ceny, postrádají však některé funkcionality, které by z této celosvětové oblíbené aplikace pro online hovory dělaly plnohodnotný nástroj pro pracovní pohovory. Nyní se situace částečně změnila.

Ilustrační snímek

Společnost Microsoft, která koupila Skype v roce 2011, oznámila na začátku září spuštění služby Interviews on Skype, jejímž prostřednictvím mohou zaměstnavatelé testovat dovednosti uchazečů o práci na technických pozicích, především programátorů. Součástí videohovorů je totiž editor kódu, který funguje v reálném čase.

Videohovor probíhá v internetovém prohlížeči, přičemž uchazeč může zároveň mluvit a psát, aniž by musel přepínat mezi aplikací Skype a jinou aplikací pro psaní kódu. Ve Skype editoru, který zvýrazňuje syntaxi kódu v sedmi různých programovacích jazycích, aby uchazečům pomohl vyhnout se syntaktickým chybám, si uchazeči mohou také rovnou zkontrolovat výsledky.

Interviews on Skype je možné spustit v prohlížeči Microsoft Edge nebo Chrome, zatím však pouze v jejich anglických verzích. Podporované programovací jazyky jsou C, C++, C#, Java, JavaScript, Python a Ruby.

Podle náborářského serveru ERE.net je jasně zřejmé, že Microsoft metodicky rozšiřuje své portfolio služeb o nové technologie, které převzal. Nedávno propojil operační systém Windows 10 se sociální sítí LinkedIn. Teď dal najevo, že vidí Skype jako nástroj pro videopohovory. Je tedy pouze otázkou času, kdy dojde k propojení Skype a LinkedInu.

-kk-

Zdroj: ERE.net - přední světová online komunita pro odborníky z oblasti náboru
Zobrazit přehled článků ze zdroje ERE.net