Americká firemní kultura

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Lze vysledovat několik určitých faktorů, které ovlivňují pracovní klima v amerických podnicích. Pohybujete-li se v některé americké korporaci, případně v její dceřinné společnosti, nemůžete si nevšimnou uvolněné a optimistické atmosféry, v níž spolu většinou dobře naladění zaměstnanci jednají přátelsky a zdvořile. Organizační struktura amerických společností je přitom velmi striktní.

V Evropě podléhají dceřinné společnosti amerických firem vždy příslušnému národnímu právu, obecně se dá ale říci, že jsou zdejší zaměstnanci více chráněni proti okamžité výpovědi ze strany zaměstnavatele. I český Zákoník práce přesně definuje případy, kdy je možno se se zaměstnancem rozloučit.Ve firmách ovlivněných americkou firemní kulturou je obvyklé dát zaměstnanci okamžitě výpověď, pokud nedosahuje výsledků, které jsou od něj očekávány.

V USA nemá akademický titul či dosažené vzdělání až takový význam jako v Evropě, mnohem důležitější je to, jakou pozici ve firmě zastáváte, tedy jak vysoko jste se díky dobrému výkonu vypracovali. Zastáváte-li tedy určitou pozici i bez odpovídajícího akademického vzdělání, je to ta nejlepší kvalifikace pro případ, že uvažujete o práci pro americkou společnost.

Centrálním tématem americké firemní kultury je orientace na zákazníka. Typickým projevem Customer Service je zřizování call center.

Zdroj: JobPilot.cz - české stránky serveru JobPilot s nabídkami práce
Zobrazit přehled článků ze zdroje JobPilot.cz
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace