Co říká byznys kouč o byznys koučinku

TSM spol. s r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti TSM spol. s r.o.

Vytisknout

Peter Boolkah pracoval se stovkami úspěšných společností po celém světě. Je první evropským koučem, který se stal členem síně slávy organizace ActionCOACH, která se zabývá tréninkem byznys koučů. K současnému datu vyhrál 57 ActionCOACH ocenění a příležitostně také o koučinku přednáší. Je tedy odborníkem na slovo vzatým. O své názory se podělil ve článku pro web trainingzone.co.uk.

Moc je dnes založena na znalostech

Peter Boolkah říká, že před 30 lety byla situace zcela odlišná především v tom, že všechna odvětví byla značně statická a trhy se nijak zvlášť neměnily. To dnes už není pravda, protože dnes je konkurence obrovská a trhy jsou globalizované. Asi před 10 lety skončil industriální věk a přišla éra věku digitálního. A protože mnoho firem ví, že by se v reakci na tuto změnu měly změnit, roste prudce poptávka po byznys koučinku.

Kvalita a cena byznys koučinku

Kvalita služeb poskytovaných byznys kouči je značně různorodá, protože toto odvětví zatím není regulováno. Firmy by si měly svého poradce řádně prověřit – měly by si ověřit, jakých výsledků byznys kouč dosáhl. Věnuje se jejich kouč svému rozvoji a navštěvuje pravidelně konference? Tyto otázky jsou důležité. Peter Boolkah sám do svého rozvoje investuje 100 000 liber ročně, protože jen tak udrží tempo s předními mysliteli v oblasti byznys koučinku. Když už je řeč o penězích, někteří byznys kouči si účtují přehnaně malé poplatky. Tak malé, že za ně prostě nemohou poskytnout žádnou hodnotu, která by majiteli firmy skutečně pomohla. A kde si máte svého kouče prověřit? LinkedIn je na to velmi dobrý.

Jaké strategie fungují

Peter Boolkah tvrdí, že firmě zabere zhruba 5 let, než se řádně restrukturalizuje. Žádná zkratka neexistuje, protože v tomto případě platí, že každá zkratka vede k neúspěchu. Byznys kouč musí svého klienta také vzdělávat, musí ho směrovat správným směrem a poskytnout mu vhodné tréninkové materiály. V blízké budoucnosti Peter Boolkah předpovídá úbytek v odvětví konzultantských služeb a ještě prudší nárůst v koučinku. Podle něj totiž trh potřebuje lidi, kteří firmám a jejich majitelům umožní stát se soběstačnými.

-jk-

Zdroj: Training Zone - britský portál o vzdělávání dospělých
Zobrazit přehled článků ze zdroje Training Zone

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace