Důvěrné vztahy na pracovišti ano, ale...

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

V posledních letech není sbližování lidí v zaměstnání ničím výjimečným, když zde tráví nejméně třetinu svých životů. Navíc se jedná o prostředí, kde se s potenciálními partnery mohou lépe poznat. Milostné vztahy na pracovišti však mohou stejně dobře jako na radnici skončit u soudu. Mnoho firem se již z obavy před soudem snažilo zaměstnancům intimní vztahy zakázat. Rychle však od takto radikálních postojů upustily a zaměřují se na prevenci vymezením přesné politiky ve vztahu k sexuálnímu obtěžování.

Je třeba dát jasně najevo, kde začíná sexuální obtěžování. Pokud mají o vztah zájem obě strany, většinou to pro firmu neznamená nebezpečí. Naopak má pak veselejší a produktivnější zaměstnance. Diskutabilní jsou pouze vztahy manažerů s podřízenými ve vlastním oddělení, které mohou vrhat špatné světlo. Když se dva zaměstnanci vezmou a mají děti, opět nenastává problém. Jeden z nich zůstane doma a jediné, na co se firma musí připravit je nábor nové pracovní síly. Největší nebezpečí je však rozchod dvou zaměstnanců.

Každá firma by měla vypracovat vlastní pravidla důvěrných vztahů mezi zaměstnanci, zveřejnit je a přesně dodržovat. Nezabrání tím rozvoji intimních vztahů, ale sama sebe tak ochrání před nepříjemnými právními důsledky.

-kk-
Zdroj: About Management - část amerického portálu About.com věnovaná managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje About Management
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace