Jak se vyhnout trapasům na pracovišti

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

V práci se může přihodit celá řada trapných situací. Autorka článku například vzpomíná, jak jí před kolegou upadlo na zem spodní prádlo, když se šla převléknout do svého úboru na běhání. Situaci ještě připepřila tím, že kolegu sama upozornila, co jí to vlastně upadlo. Napadlo jí proto zamyslet se nad některými typickými trapasy na pracovišti a nabídnout rady, jak si dát pozor.

- Ztracení pojmů při pomlouvání. Není nic horšího, než probírat s kolegou peprné polopravdy a uprostřed historky si uvědomit, že je právě o něm.

- Nespravedlivé obviňování. Spravedlivý hněv může být někdy na místě, ale je těžké vzít zpět nespravedlivé obvinění. Nerozčilujte se proto například, že jste ještě nikdy neviděli takovou neschopnost, když se ve výsledku ukáže, že na ní máte i vy svůj podíl.

- Oslovování kolegy přezdívkou. V takovém případě se vám může stát, že kolega na vás bude jen nevěřícně zírat, jelikož nevěděl, že jej celé oddělení nazývá Stalinem.

- Nesplachování toalety. Uvědomte si, že další ve frontě na WC po vás může být váš nadřízený.

- Probírání kolegovy kocoviny, předstírání nemoci nebo zážitku s drogami před šéfem. Možná si myslíte, že působíte přátelsky a zábavně, když vykládáte takové historky o spolupracovnících. Kolegové si pak ale o vás mohou myslet, že chcete docílit jejich vyhazovu.

- Hromadné odpovídání na e-maily. Funkce rozesílání odpovědi všem má řadu nevýhod. Jistě nechcete, aby se celá firma dozvěděla, co si skutečně myslíte o módním vkusu ředitele.

- Odeslání odvolání tři dny po nešťastném hromadném e-mailu. Pokud jste na svou trapnou chybu s hromadným e-mailem nereagovali tak dlouho, již nereagujte vůbec. Vše, co nyní uděláte, jen upozorní ostatní na vaše dřívější faux pas.

-kk-
Zdroj: The Times Online - stránky prestižního britského deníku
Zobrazit přehled článků ze zdroje The Times Online

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace