Necítíte se v zaměstnání dobře? Na vině může být firemní kultura

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Nově získané zajímavé zaměstnání ještě nemusí znamenat spokojenost. Problémem se může stát firemní kultura, která jedinci prostě nesedne. Tomu by se měli snažit zabránit sami zaměstnavatelé již při výběrovém řízení. Snažit se přijmout takového člověka, který do firmy zapadne. Již sami uchazeči o místo si často kladou otázku, zda v kolektivu zapadnou, a podle toho se o zaměstnání ucházejí.

Přílišná rozdílnost mezi náturou člověka a firemní kulturou se může projevit dvěma způsoby: Odlišného jedince ostatní vytěsní z kolektivu, nebo se promění firemní kultura. Jestliže je však změna firemní kultury žádoucí, je nejvhodnější přijmout na klíčové pozice silné osobnosti s výrazně odlišnými představami o práci, jiným profesionálním přístupem a odlišnými hodnotami.

Firemní kulturu nejde nijak nařizovat, jedná se spíše o souhrn psaných či nepsaných pravidel a způsobů chování. Co však se do ní lze zahrnout? Způsob vzdělávání, motivaci a odměňování zaměstnanců, historii a značku firmy, firemní filosofii, ideologii a vize, etiketu v zaměstnaneckých kontaktech, vybavení kanceláří nebo firemní akce – večírky, sportovní dny či rauty. Firemní kultura je o zacházení se zaměstnanci, způsobu slavení narozenin, způsobu, jakým se zaměstnanci dívají na firmu i na svět kolem sebe.

-hp-

Zdroj: iDNES.cz - přední český zpravodajský portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje iDNES.cz
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace