Několik zvláštností ze světa HR

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Úředníkům jedné americké firmy znepříjemňují život husy okupující jejich parkoviště. Řešení, doporučené správou budovy, zní: Prostě je nakopněte! Management budovy tvrdí, že dostal tuto radu od místních ochránců přírody – jediný způsob, jak naučit husy strachu z lidí, je periodické nakopávání opeřenců. Vydaný oběžník doporučuje nájemníkům, aby se ptákům vyhýbali a dávali pozor, kam šlapou. Mluvčí ochranářů tvrdí, že nic podobného nedoporučili, právě naopak. Smutné je i to, že zaměstnance uráží nehumánní chování ke zvířatům.

Objemnější příslušníci floridské dálniční policie mají novou motivaci ke shození nadbytečných kilogramů – důstojník s nadváho vyšší než 7,5 kg nezíská pětisetdolarový bonus od státu, což se samozřejmě nesetkává s pochopením těch, kterých se omezení týká – vedení policie naopak tvrdí, že jde spíš o otázku zdraví a bezpečnosti policistů, než o váhu.

Britští špioni budou požívat ochrany odborů, i když nejsou technicky jejich členy. Asociace zaměstnanců SIS spolupracuje úzce s odbory státních úředníků ve výslužbě. Zaměstnanci SIS zatím nemohli být v odborech – jejich osobní údaje jsou tajné. Nová úprava stanov by měla umožnit špionům členství v odborech při zachování údajů v tajnosti. SIS se k záležitosti nevyjadřuje.

**Datum vydání:**IV/2002
Zdroj: HR-next - portál pro odborníky na lidské zdroje
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR-next

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace