Ovce nebo ovčák?

Vytisknout

Často se říká, že vůdcovské dovednosti jsou některým lidem vrozené. Ať už to je či není pravda, existují určité vlastnosti, které by měli mít všichni vůdcové. Chce-li vaše oddělení lidských zdrojů vést zaměstnance k úspěchu ve vaší firmě, mělo by být ztělesněním alespoň následujících kvalit:

- Vynikající charakter. Dobří vůdcové jsou důvěryhodní. Neslibují nic, co nemohou splnit a lidé je pro to respektují. Začněte tudíž tím, že budete plnit své sliby.

- Nadšení. Dobří vůdcové mají nadšení pro svou práci a svou roli vůdců. Jsou vnímáni tak, že pracují pro dobro celého týmu. Jejich nadšení inspiruje ostatní ke stejně pozitivnímu přístupu.

- Důvěra. Dobří vůdcové si věří a podporují sebedůvěru svých následovníků. Věřte proto v dovednosti, schopnosti a talent lidí ve vašem oddělení.

- Organizace. Dobří vůdcové jsou organizovaní. Vědí, co je co. Mají plán. Znají jednotlivé kroky, které musejí podniknout k dosažení svých cílů. Snažte se, aby vaše oddělení bylo co nejvíce organizované.

- Zaměření na smysl. Dobří vůdcové znají smysl svého života i práce. Zachovávají si soustředění na tento smysl a považují jej za řídící faktor svého úspěchu. Je proto třeba, abyste znali účel svého oddělení a věděli, čeho chcete dosáhnout.

- Tolerance. Dobří vůdcové jsou velmi tolerantní. Pomáhá jim to zůstat v klidu a udržet si soustředění na hlavní cíl. Snažte se být co nejvíce tolerantní.

- Analytické schopnosti. Dobří vůdcové dokáží vidět projekty a situace jako celek a zároveň si je rozdělit do menších kroků. Znamená to, že by vaše oddělení mělo mít vizi - kde bude za pět nebo za deset let.

- Snaha být nejlepší. Dobří vůdcové si udržují vysoké standardy pro sebe i pro své následovníky. Nepřijímají nic jiného než to nejlepší. I vy usilujte o to, být vynikající.

- Pozitivní uvažování a přístup. Dobří vůdcové uvažují pozitivně. Soustředí se na konečný výsledek a překážky vidí jako příležitosti. Pozitivní přístup vám může výrazně pomoci s tím, aby se vaše oddělení stalo skutečným strategickým partnerem firmy.

-kk-

Zdroj: HR Tools - americký portál pro manažery lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR Tools
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace