Přátelství na pracovišti má svá pravidla

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

S kolegy na pracovištích trávíme denně více času než s kýmkoli jiným, není tedy divu, že mezi kolegy vznikají osobnější vztahy a přátelství. Přátelství na pracovišti je však ošidné. Dojde-li totiž mezi přáteli k roztržce, může to poškodit nejen práci jednotlivců, ale i atmosféru v celých týmech. Server US News proto přišel s doporučeními, jak se přátelit s kolegy tak, aby to nepoškodilo vaši práci. Máte-li na starosti řízení týmu, neváhejte se o ně podělit se svými podřízenými.

Základní pravidlo zní: Oddělujte své soukromé a pracovní životy. Ostatní lidé na pracovišti nepotřebují poslouchat, jaké lokály jste minulou noc navštívili se svým kolegou. Stejně tak nepotřebují pozorovat, jak se místo práce bavíte se svým kamarádem o soukormých věcech. Zachovejte profesionalitu a v práci se věnujte práci. Chcete-li se s některým kolegou teprve blíže seznámit mimo práci, buďte obezřetní a neprozrazujte na sebe hned příliš osobních detailů. Nikdy nevíte, zda je proti vám nezneužije. Jděte postupnou cestou budování vzájemné důvěry.

Jestliže nechcete na svém pracovišti vzbudit žárlivost, snažte se přátelit se všemi, nejen s jedním člověkem. Ať už se však na pracovišti přátelíte s kýmkoli, držte zásady nepomlouvat nadřízené. Nebyli byste rozhodně první, komu by se to vymstilo. Dojde-li mezi vámi a někým z vašich přátel v práci k hádce nebo rozchodu, nechte si své emoce mimo pracoviště.

Přátelství na pracovišti využívejte k vzájemné motivaci a objevování nových kreativních řešení. Nenechávejte se však využívat, aby vám pak nezůstaly jen oči pro pláč, když váš „přítel“ bude vydávat vaši společnou práci je za svou vlastní.

-kk-

Zdroj: U.S. News & World Report - americký web věnovaný vzdělávání, zdraví, financím a kariéře
Zobrazit přehled článků ze zdroje U.S. News & World Report
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace