Stres roste, etika upadá

Vytisknout

S vlnou firemních skandálů se manažeři HR podivují, kam se vytratila etika a slušné chování mezi zaměstnanci. Podle průzkumu americké Společnosti pro řízení lidských zdrojů (Society for Human Resource Management) se nejméně polovina manažerů HR domnívá, že etické chování se ve firmách nedoceňuje a neodměňuje tak, jak by si zasloužilo. A co víc – 24 % dotazovaných tvrdí, že jsou mnohdy nuceni etické normy porušovat – například propustit konkrétního zaměstnance jen na žádost manažera, a nikoli podle firemních pravidel.

Někteří odborníci zastávají trochu jiný názor. Etika v zaměstnání se za posledních několik let až tolik nezměnila, ale lidé jsou na případné neetické chování nyní citlivější. Svým způsobem je to však i výhoda – firmy jsou nuceny se nad etikou zamyslet více do hloubky a přijmout konkrétní opatření. Pokud si chce firma vybudovat etickou kulturu, je ideální, když vyšší management a oddělení lidských zdrojů na rozhodování vzájemně spolupracují. Manažeři lidských zdrojů totiž mají k zaměstnancům nejblíže a mohou jejich chování posoudit.
Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje HotJobs.com
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace