Tenký led lásky na pracovišti

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Románky se pracovišti nevyhýbají. Co ale vede kolegy k tomu, že se dají do tak nejistého spolku? 

Společenská příležitost

Pro řadu lidí není kancelář jen místo, kde pracují, je pro ně také významnou společenskou příležitostí. Noví kolegové často procházejí společně školeními, teambuildingy a řadou jiných aktivit.  

Aktivum, nebo pasivum?

Mladí lidé, kteří začínají v oborech, kde je na ně vyvíjen velký tlak, často zjišťují, že je pro ně úleva mít partnera, který může skutečně soucítit s nároky jejich stresujících povolání. Někteří dokonce prohlašují, že pracovní a životní partner je pro ně jedinou možnou formou vztahu. Pravdou je, že se řada vztahů rozpadá právě kvůli pracovní zaneprázdněnosti jednoho z partnerů, což může takové partnerství více či méně eliminovat. Další pozitiva jsou například společná doprava na pracoviště, stejná dovolená a podobně.  

Negativa

To nejlepší na chození s kolegou může být často také tou nejhorší věcí, která vás může potkat. I když jsou vaše city vzájemné, váš vztah rozhodně nemusí být procházka růžovým sadem. Váš profesní a soukromý život se vzájemně vpíjí do sebe, chodíte domů s kolegou a často končíte tím, že v posteli probíráte pracovní záležitosti.

Častým vedlejším efektem bývá také snížená produktivita a to, že se dvojice stává předmětem nakažlivých řečí. V extrémních případech může dojít i na násilí na pracovišti, nehledě k tomu, že vztah může poškodit kariéru některého, nebo obou, z partnerů.  

Přestože rizika partnerství kolegů jsou zjevná a dobře zdokumentovaná, nestačí to na to, aby to odradilo tisíce lidí, kteří se každý rok tímto způsobem dají dohromady. Pokud ale pracujete pro velkou firmu a váš partner je v odlišné divizi nebo v jiném patře, pak se nebude jednat o tak velký problém.

Jste-li na pokraji takového vztahu, je dobré vědět, do čeho jdete a být diskrétní. Uvědomte si, že některé firmy mají v tomto ohledu formální pravidla. I když vám firma zdánlivě nemůže nic udělat, držte vše v takovým mezích, abyste nevzbudili díky svému vztahu nelibost.  

-av-

Zdroj: Wetfeet.com - americký portál s nabídkami zaměstnání a informacemi o trhu práce
Zobrazit přehled článků ze zdroje Wetfeet.com
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace