Coneo Simulátor buduje vysoce efektivní týmy díky analogii k výcviku letců či vojáků

Žijeme v době výkonové, která tlačí i na rozvojové požadavky ve firemním vzdělávání. Už nestačí jen tréninky posilující dovednosti, žádané jsou programy, které umožňují budovat návyky a měřitelně zvyšovat efektivitu práce jednotlivců a týmů. A tak vznikl Coneo SimulátorTM...

Tlak vyvíjený na schopnosti dnešních manažerů a týmů se nezřídka vyrovnává tlaku na odborníky a výkonné týmy ve vysoce zátěžových profesích. Piloti letadel, vojenští specialisté, kosmonauti – všichni musí projít náročným výcvikem, který maximálně věrně simuluje situace z praxe, s nimiž se mohou setkat. Na chyby už v realitě není prostor, efektivní návyky si musí vybudovat v bezpečném prostředí tréninku. Proč by nemohlo něco podobného fungovat i pro manažery a pracovní týmy?

Coneo SimulátorTM od společnosti Coneo těží z mnohaletých zkušeností získaných prací s výkonnými týmy a svými metodami a postupy je analogií k výcviku náročných profesí, kde každá chyba může mít fatální důsledky včetně újmy na lidských životech.

Během jednoho až dvou dnů účastníci pod vedením dvou zkušených lektorů prochází rychlým sledem řady skupinových úkolů, které cíleně testují různé aspekty individuálního i týmového chování – například flexibilitu a schopnost přizpůsobit se náhlým změnám nebo organizační dovednosti.

Úkoly jsou na rozdíl od leteckých či vesmírných simulátorů záměrně odtrženy od praxe účastníků. Díky tomu mohou do hloubky otestovat jejich osobní schopnosti a dovednosti bez možného zkreslení vlivem známosti prostředí.

Účastníci postupně zjišťují, co je to efektivní tým a co při správném nastavení dokáže. Prožívají vysoký tlak na své schopnosti a odhalují řadu AHA momentů, které jim díky silnému prožitku pomáhají budovat efektivní návyky přenositelné do praxe.

Simulátoru se mohou zúčastnit jak manažeři se svými týmy, tak i samostatné týmy manažerů, kteří si získané poznatky pak odnáší do svých pracovních skupin.

Tréninkem v rámci simulátoru už prošly například společnosti Arcelor Mittal Ostrava, Hella, Česká pojišťovna, Billa nebo Zenova Services.

Přečtěte si rozhovor o programu Coneo SimulátorTM se Zbyňkem Nejezchlebou, lektorem, koučem a jednatelem společnosti Coneo.

Příklad skupinového úkolu

Lektor uprostřed místnosti vymezí kruh, do jehož středu umístí stavbu z kostek Lega. Úkolem skupiny je ve vymezeném čase znovu vytvořit identickou stavbu poté, co bude rozebrána na jednotlivé kostky. Pouze jeden z účastníků je stavařem, ostatní jsou architekti, kteří zpoza kruhu dohlíží a radí. Řada podmínek nastavených lektorem zároveň výrazně omezuje možnosti jejich vzájemné spolupráce. Například stavař musí mít zavázané oči, architekti naopak nesmí mluvit... Jak si s úkolem poradíte? Jak zkoordinujete činnosti a nastavíte komunikační pravidla, abyste dosáhli cíle?

Jednotlivé navazující úkoly využívají nejrůznější pomůcky a velmi intenzivně zapojí všechny členy skupiny, což přináší řadu výhod.

Výhody workshopů Coneo SimulátorTM

  • Umožní účastníkům rozeznat pozitivní i negativní vliv každého jednotlivce a jeho role na fungování celého týmu.
  • Podporují postupné utváření sdílené odpovědnosti za úspěch týmu.
  • Učí využívat nástroje k vytěžení vnitřních zdrojů v týmu.
  • Pomáhá budovat vysoce efektivní návyky, které byly vytvořeny na základě vlastního i týmového zkušenostního učení.
  • Nabízí bezpečné prostředí, ve kterém účastníci mají právo chybovat a z chyb se poučit.

Coneo SimulátorTM je navržen jako jedinečný vzdělávací program tvořený sérií tří na sebe navazujících workshopů, přičemž doporučujeme zahájit workshopem Coneo Simulátor 1, který pomáhá odhalit základní klíčové principy fungování efektivních týmů a motivuje k fixaci zážitku do zkušenosti.

Více informací

 

Články v sérii

Aktuální

Simulační hry mění chování skrze silné prožitky

Aktuální

Dosáhněte týmové synergie rychle a měřitelně pomocí Coneo Simulátoru

Aktuální

Týmová spolupráce je v řadě firem stále v plenkách, synergii lze podpořit intenzivní simulací

Aktuální

Coneo Simulátor buduje vysoce efektivní týmy díky analogii k výcviku letců či vojáků

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace