Deset dobrých důvodů, proč se celý život vzdělávat

TSM spol. s r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti TSM spol. s r.o.

Vytisknout

Každý dnes tvrdí, že celoživotní vzdělávání je prospěšné. Je to asi stejně často opakovaná věta, jako „je dobré užívat vitamíny“. Rozhodně však neuškodí trochu více motivace. V článku je popsáno deset důvodů, proč by se měl člověk stále vzdělávat. Zde je jejich shrnutí:

1. Díky novým znalostem se zaměstnanec udrží na své pozici, případně postoupí v kariéře. Je jen málo oborů, které by se soustavně neměnily a nevyžadovaly další přeškolování zaměstnanců. Někteří pracovníci, kteří již mají osvědčení, musí absolvovat další kurzy, aby si toto osvědčení obnovili.
2. Čím vzdělanější člověk je, tím více si důvěřuje a je pravděpodobnější, že se ve své kariéře dostane na vyšší pozici. S tím souvisí také zvýšení platu.
3. Dnes je k dispozici mnoho nových nástrojů, například E-learning. Vzdělávací instituce také nabízejí stále více studijních programů pro dálkové studium a studium při zaměstnání. Člověk se může vzdělávat i sám – například četbou vhodných materiálů.
4. Zaměstnavatelé obvykle další studium svých zaměstnanců podporují, například formou finančních příspěvků.

**Datum vydání:** XI/2001
Zdroj: Monsterlearning - Informace zejména z oblasti učení, školení a rozvíjení schopností zaměstnanců.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monsterlearning

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace