Human Power Forum: Evropští manažeři se musí změnit, nebo nepřežijí

Vytisknout

Human Power Forum

Ve dnech 21. – 22. dubna letošního roku úspěšně proběhl další z ročníků pravidelných setkání personálních manažerů a HR ředitelů z celé republiky, již tradičně organizovaný společností top vision. Během dvou dnů bylo v příjemném prostředí Hotelu Zámek Štiřín umožněno více než stovce účastníků inspirovat se téměř 30 příspěvky personálních i top manažerů. Otevřena a diskutována byla řada zajímavých témat. Prostor byl věnován spolupráci top manažerů a HR, konkrétním personálním projektům při řízení změn, transformaci HR oddělení, podpoře obchodních výsledků pomocí HR, výchově leadrů až po důkladné probrání legislativních změn v zákoníku práce. Nechyběl ani důrazný vhled do práce HR specialistů v zahraničí.

„To je náš Pepa.“ Tak takto možná někdy uslyšíte hovořit zaměstnance společnosti Hilti o Josefu Zeidlerovi, generálním řediteli společnosti. Silná firemní kultura, výrazná podpora vedení a osobní charisma pana Zeidlera se vryly do paměti účastníkům fóra z příspěvku pana ředitele, který se za svou firmu a zaměstnance bije jako „lev“. Význam efektivní komunikace a spolupráce mezi odděleními, akcentoval finanční ředitel pro severní a východní Evropu společnosti ALGECO Josef Nečesal, a to na konkrétní spolupráci HR a finančního oddělení.

Netradičním osvěžením dopoledne byl profesor Milan Zelený, světově uznávaný profesor a ekonom, s globální reflexí stavu a vývoje současné ekonomiky. Návrat k myšlenkám Tomáše Bati, transformace společnosti, otázky zásahu státu do volného trhu podnikání či problematika nezaměstnanosti populace byly podněty k hlubšímu zamyšlení všech účastníků.

Co čeká personalisty v novelizaci Zákoníku práce? Jak ovlivní změny podniky? Je vůbec zákoník práce třeba? Na tyto otázky odpovídala zástupkyně legislativního oboru Ministerstva práce a sociálních věcí Ludmila Tomandlová.

O tom, že se řada českých manažerů stále více uplatňuje v zahraničí svědčilo i obsazení sekce věnované zahraničním zkušenostem personalistů. Hlavními tématy příspěvků i následné diskuze byly zvláště otázky přístupu ke kulturním specifikům národností, úskalí a rizika vzájemné komunikace či řešení problémů spojených s odlišnými legislativními postupy. Své zkušenosti ze společnosti Unilever v Nizozemí prezentoval současný personální ředitel společnosti Tesco, Karel Foltýn, jež poukázal na nezbytnost jazykové vybavenosti mladých uchazečů o zaměstnání ve firmách napříč obory a zejména ve firmách mezinárodní charakteru Za klíčové pro prosazení se v mezinárodním prostředí považuje flexibilitu, umění chovat se k různým skupinám různým způsobem a přitom si udržet svou autentičnost, odpoutat se od zažitých modelů chování. Podobné zkušenosti doplnil i personální ředitel Carrier Commercial Refrigeration, Vladimír Černý. Problematiku personálních priorit a pracovně- právním vztahů na Blízkém východě představila Radka Blümlová z pozice Middle East HR Manager společnosti Hewlett Packard. Pro účastníky to byla zcela jistě „HR exotika“. Zkušenosti s korejskou kulturou předal generální manažer pro lidské zdroje společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech, Jaromír Radkovský, o pohled na italskou pracovní kulturu se ve svém příspěvku podělil personálního ředitel Automotive Lighting, Ferdinand Vala.

Změny, změny, změny…to je jediné, co je v dnešní době jisté. A o řadě změn se diskutovali i na Human Power Foru. Transformace HR oddělení v podání Stanislava Háši, personálního ředitele České pojišťovny, zaujala účastníky svou komplexností a robustností změny. O různé přístupy a zkušenosti při řešení fúzí a akvizic z lokálního i mezinárodního pohledu se podělili ve svých příspěvcích Vladislava Kozáková, personální ředitelka a jednatelka společnosti Celestica, či Petr Kania, personální ředitel Ness Czech.

Kromě řady dalších inspirativních příspěvků je Human Power Forum též místem navazování profesních a přátelských vztahů, neformálním sdílením zkušeností, networkingu a relaxace…tento rok například v podobě kreativního koutku se šnekem Tondou společnosti Sodexo, osvětové hry Kardík běží pro zdraví připravené společností Kardia či večerního programu s možností vyzkoušet si mindball „posilovnu mozku“ a debatou s Tomášem Dvořákem, šéftrenérem Českého atletického svazu.

Manažeři a školské systémy v Evropě se musí změnit! To je jasné poselství Jana Mühlfeita, předního představitele společnosti Microsoft Corporation. Doba, kdy se u manažerů hledělo jen na „IQ“ jsou dávno pryč. Dnešní doba si vyžaduje vysokou emoční inteligenci a zaměření na silné stránky jednotlivců, které je třeba posilovat. To podtrhuje též generální ředitel společnosti Asseco Solutions, Stanislav Sýkora. Pokud si toto manažeři a vlády neuvědomí, budou mít problém. Energie a odhodlání Jana Mühlfeita prosadit ve školských systémech střední Evropy změnu dala všem účastníkům fóra naději, že se to povede.

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace