PwC Business Academy představuje českému trhu mezinárodní kvalifikaci pro profesionály z oblasti HR

Vytisknout

Základem úspěchu v jakékoli profesi, od doktorů či právníků po účetní či auditory, jsou odborné kvalifikace. Stejné je to také pro HR profesionály. Potřeba relevantní a uznávané HR kvalifikace narůstá výrazným způsobem i v České republice. Průzkum Nottingham Business School (NBS) v tomto regionu prokázal, že HR odborníci jsou často chápáni jako ti, kdo postrádají profesní status, který mají jejich kolegové pracující v oblasti financí, práva nebo další výkonní pracovníci.

Odborné HR kvalifikace, jako je například CIPD, jsou cenné i pro české HR profesionály, protože právě díky dalšímu vzdělávání personalisté jasně ukazují svým zaměstnavatelům, že mají znalosti potřebné pro svoji práci na vysoké úrovni. Právě další profesní rozvoj – tedy i kvalifikace – dávají lidem flexibilitu se adaptovat na nové situace a zároveň zajišťují motivaci a schopnosti spolupracovat na odpovídající odborné úrovni s vedením ve společnosti.

Je velkou výhodou pokud má kvalifikace mezinárodní platnost a absolvent tak průběžně získává aktuální informace o změnách a novinkách v dané profesi. Studijní CIPD program, který se chystá PwC Business Academy ve spolupráci s Nottingham Business School pořádat, bude trvat 16 měsíců a bude provázen obvyklými zkouškami a také závěrečnou písemnou prací. Absolvování tohoto postgraduálního studia vede k plnému členství v institutu CIPD a rovněž k získání titulu CIPD – jedná se o skutečně prestižní mezinárodní značku v oblasti HR.

Mnoha studiemi je prokázáno, že profesně kvalifikovaní zaměstnanci mají vysokou přidanou hodnotu pro společnost a pracovně dosahují nejvyšších úrovní zodpovědností. Investice zaměstnavatele do odborných kvalifikací svých klíčových lidí se několikanásobně vrací, pokud si vezmeme v potaz důležitost budoucího úspěchu a profitability společnosti.

I v Čechách je již tedy možné tuto uznávanou HR kvalifikaci studovat. Tato příležitost profesního růstu pomůže garantovat to, že čeští HR odborníci budou stejně kvalifikováni jako jejich protějšky ve světě. PwC Business Academy totiž věří, že do budoucna budou podobné mezinárodně uznávané kvalifikace vyžadovány v každé profesi. Úroveň CIPD programu, který je v tuto chvíli na našem trhu k dispozici, je na úrovni MBA, ovšem s výhradním zaměřením na potřeby pracovníků HR na manažerské úrovni. Kvalifikace je navíc zaštiťována univerzitou Nottingham Business School, která je celosvětově respektovaná zejména pro svoje kvalitní průzkumy v oblasti HR.

Od dubna 2010 běží první program za účasti 12 HR profesionálů z různých oborů. V červnu 2011 bude odstartován již druhý běh.

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace