Jak si vybrat dodavatele technologií pro HR

Každý HR proces ve firmách se dnes alespoň částečně opírá o určitou technologii. Klíčovým úkolem manažerů HR je proto správný výběr dodavatelů technologií, kteří jim zajistí kompletní HR systém nebo řešení pro dílčí HR činnosti.

Ilustrační snímek

Britský server HR Magazine publikoval následující doporučení, jak správně zvolit dodavatele technologií pro HR.

1. Strategické cíle

Než se vůbec začnete zajímat o dodavatele technologií, měli byste mít jasně definované cíle, kterých chcete ve firmě dosáhnout, a také to, jak budete měřit úspěšnost jejich dosažení.

2. Konkrétní úkoly

Dále byste si měli určit úkoly, které vám má nová technologie pomoci plnit. Dodavatelům byste měli předložit k diskusi minimálně 80 procent všech úkolů, které potřebujete zautomatizovat. Hledejte dodavatele, který dokáže vytvořit vámi požadované funkce na míru a také je updatovat.

3. Všechny zúčastněné strany

Součástí týmu, který bude vybírat dodavatele technologie pro vámi zvolený proces, by neměli být jen zástupci HR. Zapojte i další odborníky a oddělení, která budou s novou technologií pracovat.

4. Vaše potřeby

Zvolená technologie musí vycházet z potřeb vaší firmy. Upravovat procesy jen proto, aby vyhověly určité technologii, nemá velký smysl.

5. Praktické využití

Od dodavatelů si nenechávejte předložit jen obrázky a demoverze. Chtějte vidět, jak nabízená technologie funguje v praxi v jiných firmách. Buďte také obezřetní, když vám dodavatel bude tvrdit, jak dokáže své řešení rozvíjet do budoucna.

6. Dlouhodobé řešení

Nehledejte jen jednorázové řešení, ale dlouhodobý vztah s dodavatelem. Stejně důležitá jako samotná technologie je důvěryhodnost dodavatele a jeho schopnost dlouhodobě vám poskytovat nástroje, které zajistí plnění vašich potřeb.

-kk-

Zdroj: HR Magazine - britský magazín pro manažery lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR Magazine