SAP v Praze nově využívá coworkingové prostory - ČR je jednou z prvních zemí, kde firma tento koncept zavádí

Společnost SAP, přední světový dodavatel podnikového softwaru, otevírá nový coworking v rámci sdílených servisovaných kancelářských prostor business centra FLEKSI na Brumlovce. Česká republika je celosvětově jednou z prvních zemí, kde softwarová společnost tento koncept využívá. Firma tak reaguje na lokální obchodní růst, potřebu intenzivnějšího kontaktu s klíčovými zákazníky a hybridní model práce.

SAP v Praze nově využívá coworkingové prostory

„Rok 2022 byl pro SAP v Česku z obchodního pohledu rekordní a věřím, že si současný růstový trend dokážeme udržet. Jedním z klíčových faktorů byla naše schopnost neustále hledat nové cesty k lepší spolupráci s partnery, zákazníky i uvnitř firmy. Tento ,ekosystém‘ SAP tvoří dnes desítky tisíc lidí. Otevření SAP Coworking Hubu je tak logickým krokem, který nám pomůže flexibilněji reagovat na výzvy moderní doby a dá nám možnost škálovat prostor tak, abychom byli co nejblíže našim zákazníkům,“ říká Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR.

SAP

Největší evropská softwarová firma otevírá coworkingový hub v pražské lokalitě Brumlovka, kde dříve sídlila jedna z jejích lokálních entit SAP ČR. Nové prostory bude navštěvovat zejména obchodní tým, který bude mít k dispozici moderní konferenční prostory pro spolupráci s odborníky a kontakt se zákazníky. Prostory firma vybavila pro prezentaci svých cloudových produktů, mezi které patří SAP S/4HANA, RISE with SAP nebo SAP Signavio. Zbytek týmu SAP ČR se přesouvá do byznysového centra Metronom v Nových Butovicích, kde sídlí i SAP Services, SAP Concur a SAP Ariba.

SAP

Nové prostory jsou součástí projektu FLEKSI v budově Beta, za kterým stojí český stavitel a investor, společnost Passerinvest Group.

„Abyste se v současné době udrželi v pozici atraktivního zaměstnavatele, musíte zaměstnancům nabídnout i příjemné pracovní prostředí, odpovídající benefity a nepřestávat v inovacích. Průběžně monitorujeme, upravujeme a zavádíme nové benefity pro naše kolegy. Minulý rok jsme například představili nový benefit Loyalty Leave, který mohou jako dny volna navíc využít dlouhodobě zaměstnaní pracovníci,“ říká Ladislav Kučera, HR ředitel SAP pro Česko a Slovensko.

SAP

V České republice má SAP více než 1 400 firemních zákazníků. S více než 2 500 zaměstnanci patří softwarový gigant mezi největší lokální zaměstnavatele v oboru IT. Česká republika je pátou největší pobočkou SAP na světě a druhou největší v Evropě.