Burnout: Když se tým mění ve spálenou zemi

Mrg. Zuzana Antošová

Zažili jste někdy ten pocit bezmoci, když vidíte, jak dlouho fungující tým, o který se staráte, začíná najednou skřípat a rozpadat se? Týmu klesá výkon, stoupá fluktuace a množí se konflikty. Příčinou může být vyhoření manažera nebo klíčového člena týmu.

Pokud včas odhalíte zdroj problémů, můžete včasným zásahem odborníka – kouče nebo psychoterapeuta – katastrofě zabránit, aniž byste o své dobré zaměstnance přišli. Životní koučink nebo korporátní psychoterapie jsou proto zaměstnanecké benefity prospěšné pro všechny strany. Klíčové je ale vědět, jak hrozící burnout odhalit včas! 

Odborníci se liší v názorech na počet fází syndromu vyhoření (někteří rozlišují až 17 fází) ale shodují se, že syndrom vyhoření je cyklus, nebo přesněji klesající spirála. Zvyšující se napětí a únava vede k častějším chybám, omylům a „přešlapům“, které vedou k neúspěchům nebo nespokojenosti nadřízených a tím zase zvyšují stres. Existují typická výstražná znamení, která mohou na hrozící burnout upozornit. Pokud personalista tyto „Red Flags“ zná, může i jako vnější pozorovatel poměrně brzy problém odhalit a začít včas jednat. Dobrou zprávou totiž je, že tento začarovaný kruh lze přerušit a i zaměstnanci „hluboce vyhoření“ mohou znovu najít smysl života, obnovit svůj vysoký výkon a dál pokračovat ve své stávající profesi. Je proto však potřeba, aby personalista měl po ruce vhodné nástroje, po kterých může ve chvíli potřeby rychle a snadno sáhnout. Těmi je právě korporátní psychoterapie nebo životní koučink.

Problémem neřešitelným čistě z pozice firemního HR je, že stres a selhání v práci se často rychle promítnou také do problémů v soukromém životě. Problémy i stres se hromadí „na všech frontách“ a dotčený člověk už se nemá o koho opřít. Přestává vidět cestu z kruhu ven. Právě v takové situaci někdy lidé vyhledají pomoc u svého HR týmu - nebo ji jsou naklonění přijmout, pokud ji HR ve správnou chvíli nabídne. Jak ale může firemní HR napravit soukromý život zaměstnance? Odpovědí je propojení na odborníka stojícího „na pomezí“.

 

Jak zabránit rozpadu týmu ohroženého syndromem vyhoření

Životní koučink i korporátní psychoterapie jsou vhodnými nástroji pro prevenci nebo řešení syndromu vyhoření právě proto, že umožňují řešit témata na pomezí pracovního a soukromého života. Životní koučink je způsob, jak si rychle a efektivně znovu uspořádat život (pracovní i soukromý) a nabrat požadovaný směr. Nově se prosazující korporátní psychoterapie je terapie vycházející ze Systemického směru a BSFT psychoterapie (Brief Solution Focused Therapy).

Klíčové je, že je vedená odborníkem s vlastními zkušenostmi z korporátní praxe, který efektivněji zacílí na problémy typické pro vysoké pracovní nasazení v korporátním prostředí, a je určená přímo pro manažery a high-performance pracovníky. Ve vyhrocených situacích (kdy bohužel často teprve poprvé začínáme uvažovat o řešení syndromu vyhoření) bývá na místě také krizová intervence pro řešení akutní životní situace daného zaměstnance, než je možné pokračovat koučinkem či terapií.

Společnosti dnes proto čím dál častěji nabízejí psychoterapii nebo life koučink jako benefity (ať už v rámci kafeterie nebo podle individuálních požadavků) nebo má HR sjednané odborníky, na které se v případě aktuální potřeby obrací. Ať už se rozhodnete pro kterýkoli z uvedených nástrojů, nejdůležitější je mít správného odborníka po ruce a rychle po něm sáhnout, když se vám začne před očima rozpadat tým a hroutit zaměstnanci – dřív, než vaše dlouholetá personální práce přijde vniveč a škoda bude nevratná.

Autor článku

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace