Kluby zlepšování propojují odborníky

 Kulaté stoly Klubu zlepšování

Ačkoliv dnes máme k dispozici nejmodernější techniku, notebooky, tablety, smartphony a on-line jsme téměř 24 hodin denně, je potřeba se zamyslet, zda nám tyto vymoženosti pracovního života skutečně pomáhají dosahovat pracovní (a osobní) spokojenosti, či je tomu možná právě naopak…

Mohli bychom se hodiny a dny dohadovat nad definicí „pracovní spokojenosti“, ale pro naše účely se pojďme dohodnout, že si vystačíme s pojmy jako určitá chtěná míra osobní odpovědnosti, smysluplná pracovní náplň, možnost kariérního růstu a adekvátní ohodnocení. Mimochodem – tyto 4 oblasti byly definovány již v roce 2013 jako nejklíčovější pro dlouhodobou motivaci zaměstnanců a vyšly z analýzy dat psychologických profilů více než 50.000 zaměstnanců pracujících v Evropě.1

Díky hladu regionálních firem po efektivních formách vzdělávání se v roce 2013 začaly též konat dnes již pravidelné Kulaté stoly Klubu zlepšování. Ten vznikl s cílem sdružovat profesionály napříč obory, dávat jim prostor sdílet zkušenosti a umožnit jim společně zlepšovat oblasti jejich každodenní náplně práce, které je nejvíc pálí – tak, aby jedna z nejdůležitějších složek „pracovní spokojenosti“ byla maximálně naplněna a možné pracovní neefektivity za pomoci myšlení „Outside the box“ eliminovány.

Centrum andragogiky, s.r.o.

Každý kulatý stůl je tak spjat s konkrétním tématem, které chtějí účastníci diskutovat, setkávají se u „kulatého stolu“ a společně s dalšími účastníky diskutují o tom, jak se mohou posunout ve své práci o krok dál.

Aby diskuze neplynula nesprávným směrem, je přítomen zkušený lektor a díky jeho efektivní moderaci si tak účastníci nejčastěji pochvalují:

1. Prostor sdílet informace s lidmi, kteří mají podobnou pracovní náplň a jsou schopni rozumět problémům daného účastníka

2. Možnost podívat se na mnohdy i zásadní pracovní problém očima dalších profesionálů a snahu nalézt společně návod na efektivní řešení situace

3. Informace a nápady, jak svou každodenní práci inovovat a zefektivnit

To vše se děje každý čtvrtek od 13.00 do 17.00, více než 30x do roka. A protože témat k diskuzi a řešených oborů je skutečně mnoho, přijdou si na své jak majitelé firem a TOP manažeři, tak i personalistky, nákupčí, logistici, mistři, vývojáři a výzkumníci, obchodníci, účetní a mnoho dalších profesních skupin.

Ačkoliv je zájemců o Klub zlepšování z řad obchodních partnerů společnosti mnoho, jsou kulaté stoly určeny vždy maximálně pro skupinu ideálně 8-10 osob, aby byl čas prodiskutovat téma každého příchozího. Vše se děje v prostorách Školicího střediska Centra andragogiky v Hradci Králové, které získalo ocenění Stavba roku 2015 Královehradeckého kraje a bývalá cihelna tak svým duchem propojuje přítomnost s minulostí.

Ing. Jan Guzi, ředitel společnosti Centrum andragogiky, s. r. o.

----------------------------------

 Centrum andragogiky, s.r.o.Kulaté stoly Klubu zlepšování pořádá Centrum andragogiky, s.r.o., vzdělávací a poradenská společnost s celorepublikovým působením. Poskytuje komplexní firemní vzdělávání napříč obory i organizační strukturou svých klientů. Díky desetileté tradici se dnes řadí mezi přední české společnosti v oblasti dalšího vzdělávání a je držitelem ISO a mnoha ocenění jako Vzdělávací instituce roku, TOP Odpovědná malá firma, Cena za výjimečný růst firmy, Podnik FAIRPLAY a další. Klub zlepšování získal ocenění v Grantovém programu Asociace malých a středních podniků ČR 2013, a to za svůj inovativní přístup ke vzdělávání.

Možnost přihlášky a více informací na: www.centrumandragogiky.cz/kalendarakci/rubrika/kulaty-stul-pro-pozvane/

1 http://czmedia.engagehill.com/2013/10/08/vitezove-vs-zucastneni-motivace-zamestnancu/

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace