SHRM: On-line aktivity uchazečů o práci o náboru nerozhodují

Vytisknout

Navzdory obecnému přesvědčení zvažují personalisté při rozhodování o přijetí uchazečů o práci jejich aktivity na sociálních sítích a internetu obecně jen zřídka. Ukázal to alespoň průzkum Society for Human Resource Management (SHRM) s názvem The Use of Social Networking Websites and Online Search Engines in Screening Job Candidates. Zapojilo se do něj 541 manažerů HR náhodně vybraných ze členů SHRM.

Na otázku: „Proč vaše organizace nevyužívá sociální sítě pro screening uchazečů o práci?“ odpovědělo 66 % respondentů s tím, že se obávají právních rizik a odhalení zákonně chráněných údajů, jako je věk, rasa nebo náboženské vyznání. 48 % pak uvedlo nemožnost ověřit si pravdivost informací zveřejňovaných na sociálních sítích a 45 % se domnívá, že tyto informace nejsou relevantní z hlediska pracovního potenciálu a výkonnosti uchazečů.

Pro srovnání - v roce 2008 uvádělo v souvislosti se sociálními sítěmi obavu z právních rizik 54 % respondentů, nemožnost ověření pravdivosti informací 43 % a nerelevantnost informací z hlediska pracovního uplatnění 36 %.

Letošní průzkum ukázal, že sociální sítě používá pro screening uchazečů o práci pouze 18 % personalistů. 25 % pak používá klasické internetové vyhledávače.

-kk-

Zdroj: Society for Human Resource Management - největší světová profesní organizace manažerů lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje Society for Human Resource Management
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace