Co naštve personalistu

   Zobrazit dvojjazyčně czechenglish   Vytisknout

I personalisté jsou jen lidé, kteří se snaží dělat svou práci dobře. Naprostá většina z nich nemá žádnou radost z toho, že musí propouštět či dělat další nepopulární rozhodnutí. A nemají radost ani z toho, když se na ně manažeři snaží přesouvat své vlastní povinnosti. To je pak umí naštvat.

Tématem věcí, které dokáží rozzlobit personalisty, se nedávno zabýval zajímavý článek na webu About HR s názvem How to Annoy Your HR Manager. Shrnul následující spouštěče rozhořčení HR profesionálů, o kterých by manažeři a zaměstnanci měli vědět. Souhlasíte s nimi? Co dokáže naštvat vás?

Na mě nekoukejte, to HR...

- Manažeři, kteří přicházejí s žádostí o pomoc do HR až ve chvíli, kdy jsou pevně rozhodnuti propustit určitého člena svého týmu a diví se, že o jeho prohřešcích neexistují žádné záznamy.

- Neschopnost manažerů odpovědět či včas dodat informace, o které je oddělení HR opakovaně žádalo více komunikačními kanály (včetně porad, na kterých se viděli osobně) a s jasným vymezením termínů.

- Manažeři, kteří sdělují špatné zprávy svým zaměstnancům s tím, že je to vina HR. („Já jsem pro vás chtěl vyšší platy, ale znáte lidi HR, ti to zamítli...“)

- Manažeři, kteří vysvětlují své kroky tak, že dělají něco, co oni sami nechtějí. („Dělám to jen proto, že mi v HR řekli, ať to udělám...“)

- Manažeři nebo zaměstnanci, kteří se snaží personalistům vnutit své příbuzné či přítele jako perfektní nové zaměstnance a očekávají, že nebudou muset projít běžným přijímacím řízením.

- Manažeři, kteří se domnívají, že veškeré záležitosti řízení lidí jsou věcí HR. Vytvářejí různé strategie, aniž by brali v úvahu lidskou stránku věci a očekávají od HR, že to pak udělá zpětně.

- Manažeři, kteří obviňují HR z rostoucí nemocnosti zaměstnanců. („Proč s tím HR nic nedělá?“)

Také musíte manažerům někdy připomínat, že vaším úkolem není dělat za ně jejich práci?

-kk-

Zdroj: About HR - část amerického portálu About.com pro manažery lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje About HR
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace