Neomezená dovolená v Artinu – zkušební rok 2017 za námi

V březnu 2017 jsme oznámili, že zavedeme neomezenou dovolenou. A jak to vypadá v Artinu rok poté? Chodíme ještě do práce nebo jen odpočíváme na horách či u moře? Budeme pokračovat?

Pro ty, kdo nečetli naši zprávu o tom, že „zavádíme neomezenou dovolenou“, stručné shrnutí:

• V březnu 2017 jsme oznámili, že zavádíme neomezenou dovolenou, na kterou budou mít nárok všichni zaměstnanci pracující v Artinu na plný úvazek déle než rok.

• Více než zákonnou dovolenou může využít každý, pokud se na ní dohodne se svým přímým nadřízeným.

• V případě nemoci zaměstnanci využívají sick days či neschopenku. Nebudou si brát dovolenou.

Rok 2017 byl časem zkušebním. Rozhodli jsme se jako jedni z prvních v České republice zkusit neomezenou dovolenou v praxi. A jak to všechno dopadlo?

Artin funguje nadále skvěle.

Nebýt novinových článků, zákazníci by si ničeho nevšimli

Rosteme. Máme více klientů i více kolegů. A stále odvádíme dobrou práci dle požadavků našich zákazníků. Nestalo se ani to, co by mohlo někomu přijít na mysl. Artiňáci nezačali houfně zůstávat celé měsíce doma a systém zneužívat.

Ze zaměstnanců pracujících na plný úvazek neomezenou dovolenou využilo více než 60 %. Jak to vypadalo ve skutečnosti můžete vidět v následujícím grafu:

Neomezená dovolená - Artin, 2017

V součtu jsme vyčerpali o 30 % více dovolené, než je zákonem daný nárok. Revoluce se tedy nekonala.

Rok 2017 nás přesvědčil o tom, že stavět firmu na lidech, spoléhat se na jejich zodpovědnost a zdravý úsudek dává smysl. A že naše motto „It is in the people“ není jen fráze.

Co říci závěrem – Jedeme dál a od ledna 2018 zavádíme neomezenou dovolenou v naší slovenské pobočce. Těšíme se, že za rok budeme moci zveřejnit výsledky prvního roku neomezené dovolené v Artinu na Slovensku.

O společnosti Artin

Artin je česká softwarová společnost se sídlem v Brně založená v roce 1998. Působí nejen v České republice, ale i v zahraničí – zejména Slovensko, Rakousko, Kanada a Irsko. Vyvíjí software především pro telekomunikace, pojišťovnictví a finančnictví, průmyslovou výrobu, služby, zpracování odpadu a logistiku. Pracuje pro ni více než 200 zaměstnanců.

Články v sérii

Aktuální

Zavádíme neomezenou dovolenou

Aktuální

Neomezená dovolená v Artinu – zkušební rok 2017 za námi