SHRM: Největší výzvy organizací v dalších 10 letech

Vytisknout

Klíčovou prioritou organizací po celém světě v následujících deseti letech je získávání a optimalizace investic do lidského kapitálu. Shodlo se na tom 47 % manažerů HR v průzkumu Society for Human Resource Management (SHRM) z konce roku 2010. Průzkum s názvem Company of the Future vychází z odpovědí 447 výkonných (C-level) manažerů náhodně vybraných z členů SHRM, kterých v té době bylo téměř 250 tisíc.

Druhou nejčastější odpovědí na otázku: „Co podle vás bude největší investiční výzvou pro organizace v následujících deseti letech?“ pak bylo získávání a optimalizace investic do finančního kapitálu (29 % respondentů). 12 % považuje za nejdůležitější investiční kapitál, 11 % technologický kapitál a 2 % fyzický kapitál (továrny, stroje apod.).

Prority pro HR: Získání a udržení talentů

Největší výzvy v oblasti HR v následujícím desetiletí představují dle výsledků průzkumu 1) udržení a odměňování nejlepších lidí a 2) přilákání nejlepších lidí do firmy. Manažeři HR pak identifikovali následující taktiky jakožto nejefektivnější cesty ke splnění těchto svou výzev:

  1. Zajištění flexibility za účelem vyrovnání pracovního života s osobním (58 %),

  2. organizační kultura, v níž lídři budou prosazovat důvěru, otevřenou komunikaci a spravedlnost (47 %),

  3. navrhování pracovních funkcí tak, aby zaměstnancům umožnily smysluplnou práci s jasným účelem ve smyslu plnění organizačních cílů (40 %),

  4. závazek vůči rozvoji zaměstnanců (29 %),

  5. nabídka lepších balíčků odměn ve srovnání s konkurencí (23 %).

 -kk-

Zdroj: Society for Human Resource Management - největší světová profesní organizace manažerů lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje Society for Human Resource Management
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace